Omake za v kozarce

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

10. avg 2005 20:56

Veliko receptov sem srečala tudi na tej strani http://************.si/recipes.php lv,

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

10. avg 2005 20:57

Mimika, za natančen recept moram pogledati. Mislim, da sem uporabljala jabolčni kis, pa da gre enako kot kumarice... Drugače pa je seveda najboljša za vlaganje sladka koruza, čepravvv.... Gre tudi z navadno koruzo. Moraš ugotoviti ravno pravi čas in pa ne je luščiti. Temveč kar z nožem zreži zrna dol.. Odrežeš špic in dno, tako da koruza stoji in z ostrim nožem odrežeš zrna. Takoj ko najdem recept, se javim LP juhica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. avg 2005 22:41

Juhica, tale kečap mi dajemo v različno velike kozarčke ali stekleničke s širšim grlom in ga spravljamo za čez zimo. Ne da zdrži nekaj mesecev, celo leto traja in v kakšnem oddaljenem kotu se kakšen majhen kozarček najde tudi v času kuhanja nove runde kečapa, povsem uporaben seveda. Izjema se lahko zgodi le, če kak pokrovček ne tesni dobro. Večinoma uporabljamo modre stekleničke od fructalovih sokov ali pa kozarčke od majoneze, tudi zelene stekleničke sokov pago so uporabne. S soljo in poprom pa je tako: najprej dodaj dve zvrhani jušni žlici soli in eno popra, malo pomešaj in poskusi. Tu je težko svetovati oziroma navesti točno količino, ker kar je za nekatere komaj dovlj slano ali poprano je za druge že preveč. Pozdrav in veliko uspeha, Mamamia mamamia

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

12. avg 2005 23:13

Najtalepša hvala... V nedeljo se spravim delat.. Original recepta za koruzne storže ne najdem, sem ravno v fazi predalčkanja receptov in se že nisem prebila iz kupa... Našla pa sem en recept za reliš iz koruze in hmmm paprike? Po katerem sem vlagala koruzno zrnje. Bom še poskusila... Ravno tak recept sem iskala. Za kečap. Moram malo razbremeniti hladilno skrinjo, ki že počasi poka po šivih.. LP juhica

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

6. maj 2012 10:43

mamamia: Me je kar zaneslo med none v kamnite hiše Krasa in Italije, ter med vse tiste kozarce in police katere se kar šibiji in zvijajo pod težo vseh dobrot...Hvala za te spomine!!!

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

Mygrace

sporočila: 6506

6. maj 2012 17:51

Blagor tvoji punci, Brandotov!

 

                                            

                                                     

Mygrace

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 800

28. avg 2018 8:20

Vem, da je že nekaj časa od takrat...

 

Prekmurka, 1 dl olja in žlico soli na 1 kg surove očiščene zelenjave? 

malaga

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

29. avg 2018 20:53

 Domač paradižnik

Letos mi paradižnik ni obrodil dovolj (krompirjeva plesen), vsako jesen naredim omako iz paradižnika, če ima mogoče kdo kaj paradižika odveč, bi ga z veseljem kupila.Sem iz Kranja.

Lep pozdrav

 

 

mijamarija

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. avg 2018 21:55

malaga je napisal/a:

Prekmurka, 1 dl olja in žlico soli na 1 kg surove očiščene zelenjave? 

malaga

Prekmurka se ni oglasila že 4000 in nekaj dni.

Ja, bo kar OK, bi rekla. Sicer pa, dosoliš lažje, kot odsoliš. Z oljem pa jaz tudi varčujem, ker večja količina lahko s časom doda okus po žarkem, ker se olje pač počasi kemijsko spreminja v to smer.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti