Cmoki

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

11. avg 2005 10:00

Bernarda, mogoče je pa problem v tem, da daš kuhat preveč cmokov naenkrat. Cmoki se v posodi ne smejo dotikat, morajo imet dovolj prostora, sicer se razkuhajo, počijo... lp, maja

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

14. jul 2009 11:12

Prekmurka, kako na debelo pa zvaljate testo-oz kako debelo je testo okrog sadeža, ko je kuhano Hvala

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

14. jul 2009 11:59

Jaz testa nič ne valjam, ampak naredim samo kroglico, s prsti vanjo naredim luknjo vstavim marelice ali slive s sladkorno kocko in stisnem skupaj, so lepi okrogli in se ne odpirajo. reza

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

14. jul 2009 20:11

prekmurka je napisal/a:
Jaz dam na 1kg krompirja 30dak moke ,10 dak masla 2 rumenjaka in 1 celo jajce ,ter seveda malo soli -so rahli in njami.......... Marta
U vidim, da delate po receptu, bom morala probat enkrat, ker jaz pa delam vse na oko. Pripravim moko, pa gor dam zmečkan krompir, eno jajce in pol po potrebi dodajam moko. Ko se mi zdi, da je lih prav mehko testo, pa ko se ne prijema več rok, pol je narejeno. In so njami. Nazadnje sem jih delala prejšnji teden in sicer sem jih polnila kar z etino borovničevo marmelado. Ma je blo dobro. Zdej bojo pa še kmalu zrele robidnice, pa bom tudi s temi nardila pojedino. samo še drobtine prepražim, dodam sladkor in cimet in navalimo kot mutavi. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

14. jul 2009 20:13

Sem pozabla ta glavno odgovorit. Meni so se enkrat prilepli na dno posode, ko je voda zavrela in so se pol zaradi tega odprli in mi je marmelada zlezla ven. Sem jih pa res dosti nafilala z marmelado in je bila plast testa tanjša. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti