Kavni avtomati

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

tema odprta - 6. avg 2005 20:29 | ogledi: 5.024 | odgovori: 25

V kratkem bi kupila kavni avtomat za filter kavo, ampak iskreno povedano, nisem še nikoli pila take kave (komentarji, prosim!), ampak se mi zdi super, da je lahko narediš večjo količino in jo lahko pogrevaš čez dan. Zato me zanimajo vaše izkušnje in priporočila glede izbire.

Hvala!

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

6. avg 2005 22:47

Lunika - kavo pogrevat in jo cel dan pit!!!!!!!!!!!! Marija, to sem videla v ameriških filmih!! Pogrevat čet dan...... Lumpica

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

7. avg 2005 6:38

Lunika, jaz bi ti raje priporočila mašinco za espresso kavo. V minutki imaš narejeno svežo kavo, točno toliko, kot je rabiš, lahko si narediš bolj švoh, bolj močno,.... vedno je sveža in nikoli se ti ne bo zgodilo, da bi je kaj ostalo. Pa še kava je (no, vsaj za moje primorske pojme) garant boljša. Je pa tisti aparat za filter kavo zelo fajn za kuhanje čaja v veliki količini. Nekaj časa smo ga imeli v službi in čez zimo se je super obnesel. Lp, tjas

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. avg 2005 11:36

Je čisto dobra, koliko močna pride ven, je odvisno od količiine kave, ki jo daš v filter. Je pa fajn, ker ostane dalj časa topla. V njej pa lahko pripraviš tudi belo kavo (divko, npr.). Loni Makaroni

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

7. avg 2005 12:24

Mi imamo avtomat za filter kavo.......pospravljen v omari. Kavo smo skuhali samo nekajkrat......meni ni dobra, splah nima okusa pa "pravi" kavi (sem prava kofetarca-samo da je kava pa sem zadovoljna....samo te ne!!). Moje mnenje je, da se ne splača dajati denarja (pa tudi če samo 5 tisočakov)! Raje tako kot je rekla Tjaš, mašinco za espresso kavo. Lp, maychi

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

7. avg 2005 13:33

Khmm, izgleda da si bom premislila! Res hvala vsem za komentarje (po tihem se upala, da me boste premislile). Za avtomat je namreč navijal fant, ki spije večje količine kave čez dan (dela doma, računalničar). Je pa navajen na turško kavo, ki je meni totalno zanič in jo popijem brez užitka. Doma smo namreč vedno uporabljali mašinico za espresso kavo (kaj bi drugo na primorskem) in čeprav nisem imela navade piti kavo vsak dan, mi je bila ta kava vedno najboljša. Nič, bom jaz lepo kupila mašinico! Aja, kakšno kavo pa kaj uporabljate? Meni so skoraj vse pregrenke in me predvsem ta grenkoba odbija od pogostejšega pitja kave.

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

7. avg 2005 14:41

Lunika, meni se zdi, kot da pijem "češpljevo vodo"(da ne bo pomote-mišljena je voda, ki ti ostane, če namočiš suhe slive!), kadar pijem kavo iz avtomata na filter (predvsem v vseh hotelih po svetu). Pred davnimi leti sem tudi jaz uporabljala ta filter sistem, potem pa sem kupila aparat za expres kavo, ki ga ne zamenjam več (razen za novega!). Res si lahko skuhaš različno kavo - od zelo močne do zelošvoh, pa še mleko lahko speniš ali pripraviš vodo za čaj. Zapelju se v Media svet v Torri d Europa v Trst, kjer imaš na razpolago sigurno 10 različnih variant expres mašinc po zelo ugodnih cenah. Ker imam rada zelo močno kavo, kupujem Segafredo Strong v zrnju. Kupujem jo pri Coroni v Ljubljani, dobiš pa jo tudi v Coopu v Torriju. LP

ines  

član od: 30.11.2004

sporočila: 91

7. avg 2005 17:46

Tudi jaz imam espresso "kafetjero", kot temu recemo na primorskem, in je ne bi zamenjala za nobeno drugo instalacijo ali mehanizacijo. Najcenejsa stane 2500 SIT, po par kuhanjih pa je kava odlicna. Ker moz ne pije kave imam eno za eno osebo - zame, eno pa za stiri, ce pridejo gostje. O filter kavi pa osebno nimam najboljsega mnenja... v takem primeru ze rajsi pijem Nescafe.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. avg 2005 18:15

Zanimivo. Jap pa sem se tako zelo navadila na filter kavo, da druge skorajda ne pijem. Espreso mi je premočan, v lokalu, kjer sem reden gost, že dolgo časa vedo, da pijem tako redko kavo, da bi jo vsak drug gost vrnil (kave za eno skodelico, vode za dve in pol, in takšno pije le še en gospod, po katerem so kavo tudi poimenovali). V službi smo dolgo imeli napravo za filter kavo, zdaj pa jo imam doma. Jo bolj redko uporabljam, ker sem se navadila na instant kavo (delam si jo le z vodom tako bolj redko, vsi pravi kavopivci se me odrekajo, a kaj morem). Zdaj pa sploh pijem redko zaradi diete, ampak to je edina razvada, ko še v dietnem listu piše, da je dovoljena. Po mojem je najbolje filter kavo najprej nekje poskusiti, potem pa se odločiti. Mamamia mamamia

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

7. avg 2005 18:41

Mamamia, tudi meni je všeč takšna kava kot tebi, običajno rečem, naj varčujejo s kavo ne z vodo. Sicer pa je vse stvar okusa, kakor je komur pač všeč, saj je izbira res velika. LP riba-ribica

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

7. avg 2005 22:58

Jaaa, kafetjera!! Ne vem, kako mi je lahko ta beseda šla iz glave (bo treba spet obiskat moje kraje) :) "Švoh" kave pa ne maram, če mi je premočna raje dodam še malo mleka. Še enkrat hvala vsem! Pa mi je uspelo prišparat 10 jurjev (sigurno me bo kmalu pičilo kaj novega... toaster npr, hehe)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti