Zelenjavni namaz

karmy20  

član od: 2.8.2005

sporočila: 73

tema odprta - 6. avg 2005 10:40 | ogledi: 10.757 | odgovori: 10

Rada bi, če bi mi prosim napisali recept za zelenjavni namaz!

karmy20

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

6. avg 2005 17:42

Tudi jaz se pridružujem prošnji, poleg tega pa bi prosila za pomoč - naredila bi rada sojin namaz s čebulo, ki sem ga zadnjič kupila pri najboljšem sosedu in je bil za moj okus božanski...sestavine (prepisano z embalaže): - soja - sončnično olje, - zelena pira, - jabolčni kis, - dimljen tofu, - 7,8% čebule - sojina omaka, - začimbe in zelišča. Ima kdo kakšno idejo, kako bi se ta namaz pripravil...kakršna koli ideja je dobrodošla. Lp, Katjuška.

Biba7  

član od: 29.4.2005

sporočila: 69

6. avg 2005 19:38

Jz ga pripravljam takole: na drobno sesekljam posebno salamo, okoli 20 dag (včasih jo kr naribam na ribež), dodam nariban sir (15 dag), nariban korenček (2 kom.), na drobno narezane kisle kumarice (po želji), dodam malo majoneze da se lepo maže, malo soli in popra. Biba7

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

6. avg 2005 20:37

Jaz sem se pa zdaj spomnila na JAJČNI namaz, ki smo ga jedli v šoli. Probala sem ga že parkrat narediti, ampak to ni to, kjub temu, da je verjeto recept zelo enostaven. Mogoče ga kdo ve?

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

7. avg 2005 9:47

Lunika takoj nazaj v šolo !!! Lumpica

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

7. avg 2005 13:37

To bi pa takoj!! Posebej osnovno... Še vedno mi ostane možnost da vzamem beležko in grem v šolsko kuhinjo. Mogoče mi bojo kuharice zaupale recepte za VSE namaze (tunin, mmmmm!!), hehe! Če ni to seveda neka posebna skrivnost, kdo ve...

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. avg 2005 18:28

V šoli bodo z veseljem kaj povedali. Mene je tudi sin tako dolgo gnjavil, kako dobre hrenovke v testu delajo pri njih v šoli, da sem šla do kuharic in so mi povedale, kaj in kako. Ko smo pri zelenjavnih namazih - steže delale tistega iz pečenih jajčevcev, pečene paprike, česna, malo olja in začimb, vse supaj grobo zmleto?? Za prste polizat. Mamamia mamamia

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

7. avg 2005 20:17

Mamamia, lahko bolj podrobno... Še enkrat pa sprašujem, če zna kdo pripraviti kakršenkoli sojin namaz? Hvaležna bom za vsako idejo! Pozdrave iz deževne Štajerske pošilja Katjuška

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. avg 2005 14:55

Katjushka, bo bolj podrobno, samo pri mami preverim količine. Sojin namaz bom pa sama poskusila narediti, pa bom poročala o uspehu. Daleč sem prišla, da preidem na sojo, jaz, kisem si jetrno ali mesno pašteto 1 cm debelo namazala v svežo, včasih še toplo žemljo, pa tri rezine poli posebne in kisla kumara... Zdaj pa črn kruh s posneto skuto...Pa kako je dobro...Mamamia mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. avg 2005 16:50

Evo zelenjavnega namaza za katjushko: Jajčevce in rdečo podolgovato papriko (pripravi ju v razmerju 3:2 za papriko) operi in obriši do suhega, potem ju speci v pečici in olupi. Nekoliko ju pusti, da spustita sok. Potem ju zmelji na mesoreznici, odcedi tekočino, v maso pa vmešaj vsaj pet strokov stisnjenega česna, soli in popraj ter dodaj belo olje in malo kisa, pač po okusu. Dobro premešaj. Jed se nekaj dni obdrži v hladilniku, ampak pri nas te starosti ne dočaka...Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti