Bučno olje

limona  

član od: 27.8.2003

sporočila: 231

tema odprta - 5. avg 2005 8:51 | ogledi: 2.860 | odgovori: 6

Živjo!

Nikakor ne morem najdit kvalitetnega bučnega olja. Nekoč sem ga kupovala pri znanem kmetu in je bilo tako gosto, da sem ga redčila z belim in dobila kar tri litre iz eneg litra bučnega. Danes ta kmet bučnic ne stiska več. Preizkusila sem že kar nekaj vrst bučnega olja, vendar če ni preredko, pa je navadno žarko. Zanima me katero bučno olje najraje uporabljate ve?

LP limona

limona

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. avg 2005 8:56

Hm, imam srečo in bučno olje dobivam od gospe, ki ga dela samo zase in zelo ozek krog prijateljev. Včasih sem kupovala tistega od oljarne Fram, zdaj pa že nekaj časa nisem brskala po policah. Ti bo kdo drug s štajerskega ali pomurskega konca moral pomagati. Mamamia mamamia

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

5. avg 2005 9:24

Dokler ne najdemo kakšnega kvalitetnega domačega oljarja, uporabljamo kar bučno olje Oljarne Fram. Poskusili smo marsikatero olje, vendar nam je to še najbolj všeč. burbonka

majdka  

član od: 24.9.2003

sporočila: 126

5. avg 2005 10:58

Olja! Bučno olje sem kupovala v Maximarketu - Lj pod imenom Gorička ves, samo ga nimajo vedno na zalogi. Najboljše olje, kar sem jih kdaj uporabljala (boljši od vseh domačih). Za vse informacije pokličite na tel.:02/559 81 10 (Kmetija Rengeo - Šalovci) - poskusite večkrat. Svoje izdelke prodajajo tudi na tržnici v BTC LJ, samo ne vem kdaj (vsako drugo soboto?, vsaj tako mi je rekel gospod pred več kot letom dni). Preverite.

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

5. avg 2005 14:22

Ce si iz okolice Mb javi in dobis vse informacije..

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. avg 2005 22:08

Nisem ljubitelj bućnega olja, vendar sem danes naredila eksperiment. Na vanilijev sladoled sem posula naribane orehe in polila z nekaj bučnega olja. Ko dobite najboljšega, poskusite, jaz sem bila prijetno presenečena.LP frina

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. avg 2005 22:15

Sorči, sem potem prebrala,da je razprava že tudi o tem mojem današnjem poskusu na drugi temi. frina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti