Ognjičevo mazilo

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

tema odprta - 5. avg 2005 7:58 | ogledi: 7.325 | odgovori: 4

Ali ga kdo kuha doma? V Patru Ašiču je (zelo) kratko navodilo, zanimajo pa me vaše osebne izkušnje. Ognjič se je strašno razrasel in poskusila bi narediti domačo kremco.

jojo  

član od: 27.7.2005

sporočila: 17

5. avg 2005 12:52

Mogoče ti bodo vedeli svetovati v lekarni ! jojo

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. avg 2005 14:37

Poglej tukaj: http://med.over.net/vrtnarjenje/novica.php?id=246 Drugače ga moja mami dela po navodilih iz knjige Marie Treven Zdravje iz božje lekarne (je podobna razlaga). Uporablja pa domačo svinjsko mast. Loni Makaroni

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

5. avg 2005 14:47

Svinjsko ali rastlinsko mast stopiš - ne do vretja in vanjo zmečeš ognjičeve cvetove in liste. Odstraniš pa zeleni nastavek cveta, ker so tam radi gostje. Kakih pet minut na nizkem ognju mešaš, odstaviš in pustiš 24 ur stat. Naslednji dan malo stopiš in naliješ po plastičnih lončkih z pokrovčki, ki jih kupiš v lekarni. Krema je čudovito mastna in nepogrešljiva ( zame ) pozimi v burji in planinskih pohodih. Po telesu se pa raje mažem zvečer, da se krema fino vpije. Imam kožo kot žametek - mož me sicer draži, da dišim kot tenstan krompir, ampak meni tenstan krompir lepo diši Lumpica

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. avg 2005 22:05

Moja mama dela ognjičevo mazilo iz rastlinske masti na prej opisan način že nekaj let. Priporoča se predvsem uporaba pri opeklinah in krčnih žilah, saj je za te namene že razdevala precej maže. Posušeni cvetovi pa so primerni za čaj proti raku.LP frina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti