Torte, peciva iz breskev

patricija  

član od: 4.1.2005

sporočila: 109

tema odprta - 2. avg 2005 8:36 | ogledi: 15.374 | odgovori: 8

Dobila sem precej breskev, pa me zanima, če kdo pozna recept za kakšno dobro breskovo torto ali kakšno drugo dobro pecivo iz breskev. Lahko v kombinaciji s kakšno skuto ali jogurtom, zdaj ko je tako vroče.

Hvala že vnaprej!

Patricija

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

2. avg 2005 9:21

Jaz najraje delam breskove pite. En recept sem ravno prejšnji vikend poslala in bo objavljen enkrat v prihodnosti, drugače najpreprostejša varjanta je piškotno testo, ki ga še surovo nadevaš z olupljenimi krhlji breskev. Pokapaš z limoninim sokom in posuješ z eno vrečko vanilijevega sladkorja. Pečeš pri 180 - 190 stopinjah C, dokler ni skorjica ob strani lepo zapečena. Bajno dober je tudi breskov štrudelj. Breskve v tem primeru olupiš, narežeš na manjše koščke, posladkaš in pustiš v cedilu za nekaj časa, da del soka odteče. Raztegneš testo, nadevaš (lahko dodaš v nadev še enako količino skute), zviješ in spečeš. Lahko se pa lotiš tudi tega recepta: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4653 , le slive zamenjaj z breskovimi krhlji. Lahko pa zbereš zelo zrele breskve, jih olupiš, razrežeš na kocke, dodaš sok ene limone, zmiksaš v kašico, v tej skuhaš puding in ga preliješ čez albert piškote. Ko se malo ohladi, premažeš s stepeno sladko smetano in posuješ s kakavom v prahu. V hladilniku naj počaka nekaj ur in... njami dobro! Upam, da sem pomagala. tjas

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

2. avg 2005 10:03

Breskova torta 3 jajca 100 g sladkorja 1 vanilin sladkor ščepec soli naribana limonina lupinica 50 g moke 50 g jedilnega škroba 1 žlička pecilnega praška 1 kozarec (850 ml) breskev 3-4 jž breskovega soka 500 ml sladke smetane *1 vrečka kreme z okusom vanilije* 500 g skute Za okrasitev: 1 žlička mletih pistacij rezine limete ali limone melisa Ločimo rumenjake od beljakov. Beljakom dodamo 3 žlice vode in stepamo v čvrst sneg. Med stepanjem dodajamo še sladkor, vanilin sladkor, sol in limonino lupinico. Enega za drugim primešamo še rumenjake. Na koncu narahlo vmešamo še moko, zmešano s pecilnim praškom in jedilnim škrobom. Pečemo 30 min pri 175 0C. Biskvit ohladimo. Breskve odcedimo. Dve polovici pustimo za okrasitev, ostale narežemo na kocke. Biskvit prerežemo tako, da je spodnji del nekoliko debelejši. Dno pokapljamo z breskovim sokom (lahko uporabimo tudi liker) in obložimo s kosi breskev. Smetano stepemo. Kremo zmešamo z 200 ml mleka. Mešamo 2 minuti, nato postopoma dodajamo skuto. Na koncu primešamo še sladko smetano. Premažemo preko breskev in pokrijemo z biskvitom. Posujemo s sladkorjem v prahu in okrasimo s pistacijam, breskvami in limoninimi rezinami. to so tiste kreme, ki so v škatlicah in ne v vrečkicah, mislim da sem sama kupila od dolcele okus semtane

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

2. avg 2005 12:25

Breskov štrudelj, lahko tudi z dodatkom skute je zelo dobra izbira. Lahko pa narediš; katerokoli preizkušeno dobro biskvitno testo in po njem zložiš na krhlje narezane breskve in potem vse skupaj spečeš. Pozimi uporabim breskve iz kompota. tanja tominec

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

2. avg 2005 17:44

Najpogosteje naredim navadno jogurtovo pecivo in ga potresem z na koščke narezanimi olupljenimi breskvami. Pečem 20 min. Zmiksane breskve, jabolko in ponujeno z smetano. Kot sladoledni preliv - nisem poskusila ali pa klasič na bovla ali pa še bolje sangrija http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=2454&besed Je kdo že polnil palačinke z koščki breskev - mi je ravno padlo v glavo ali pa kot sladoledni preliv?? Lumpica

patricija  

član od: 4.1.2005

sporočila: 109

3. avg 2005 7:06

Zanimive ideje, bom poskusila nekaj in se javim. Hvala vsem za pomoč. Patricija

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

8. avg 2005 9:05

No, na web-kulinariki sem našla še en zanimiv recept za pito z breskvami. Mogoče pride prav: "Breskovo pecivo Sestavine za 4 osebe 30 dag gladke moke 14 dag masla, jajce malo soli jedilna žlica sladkorja v prahu 6 čvrstih zrelih breskev 2,5 dl sladke smetane 4 rumenjaki 5 dag sladkorja v prahu malo cimeta in mletih klinčkov 10 dag nasekljanih olupljenih mandljev 6 dag drobtin maslo in moka za model sladkor v prahu za posip Priprava PREDPRIPRAVA Presejano moko, maslo, jajce, sol in sladkor v prahu hitro zgnetemo v krhko testo; zavijemo ga v alufolijo in damo za pol ure v hladilnik. Breskve operemo, razpolovimo, odstranimo koščice in breskove polovice narežemo na krhlje. Testo razvaljamo približno 4 mm debelo in z njim obložimo tortni model, ki smo ga premazali z maslom in pomokali. Testeno dno večkrat prebodemo z vilicami. Pečico segrejemo na 180°C. PRIPRAVA Sladko smetano gladko zmešamo z rumenjaki, presejanim sladkorjem v prahu, cimetom, mletimi klinčki, mandlji in drobtinami. Breskove krhlje porazdelimo po testu in prelijemo s smetanovo zmesjo. Pečemo v prej ogreti pečici približno 40 minut do lepe barve. Šele ko se pecivo ohladi, ga vzamemo iz modla, razrežemo na primerne kose in ob robu posipamo z malo sladkorja v prahu. Izvor Slovenija poslano: Petek, Avgust 08, 2003 od Brodnjak Gregor prebrano: 1869" tjas

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

8. avg 2005 10:04

Sama delam po naslednjem receptu: 4 rumenjake zmiksam z 10 dag sladkorja + 2 vanili sladkorja. Dodam 10 dag moke s 1/2 pecilnega. Posebej naredim sneg iz beljaka. Zmesam k masi in dodam se 7 dag stopljenega masla. Pekač namazem z margarino in posipam z moko. Maso vlijem v pekač in potem gosto položim breskve (narežem na krhlje) po masi. Ko je pečeno posipam s sladkorjem v prahu. Recept sem poslala tudi v bazo samo bo tukaj hitreje - sploh če imaš veliko bresekev.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti