Premestitev-prosim za pomoč

Gabriela  

član od: 25.10.2003

sporočila: 112

tema odprta - 2. avg 2005 8:06 | ogledi: 7.545 | odgovori: 4

Gotovo jih mnogo med vami obvlada področje, iz katerega rabim pomoč. Gre za to: predpostavljenim bi rada oddala vlogo za premestitev iz sedanjega, zelo stresnega, delovnega mesta na drugo, seveda v isti delovni organizaciji (kjer sem zaposlena že več kot polovico svojega življenja). Razlog: zdravstvene težave. Za moje sedanje delovno mesto je dovolj interesa, tudi znotraj firme, običajno pa ga zasedajo dosti mlajši ljudje od mene. --- Prosim pa vas, če mi lahko kdo posreduje kakšen link, kjer bi našla sodobne oblike za te vrste dopis, ali pa mi kakšen osnutek pošljete na moj zasebni naslov. Iz rok bi rada dala slovnično in oblikovno nekaj dovršenega. Hvala že vnaprej

Gabi

Tulipa  

član od: 10.3.2004

sporočila: 95

4. avg 2005 17:42

Ali ste že uredili? tulipa

Gabriela  

član od: 25.10.2003

sporočila: 112

4. avg 2005 22:01

Žal ne, mi ne gre tako hitro in gladko. Če dobro pomislim, še nikoli nisem pisala nič podobnega, kajti sem še iz tistih "davnih" časov, ko sem bila štipendistka in sem avtomatično dobila zaposlitev po končanem šolanju. Včeraj sem začela pisati osnutek, pa mi danes ni več všeč - v tem mesecu pa moram na vsak način oddati vlogo, kajti v jeseni se kažejo neke možnosti, brez (prepričljive) pismene vloge pa ne bo nič. Kakorkoli, poskusiti moram. L.p. Gabi

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

5. avg 2005 7:15

Gabriela, ne vem, če vam bo moj nasvet kaj koristil. Službo, v katero so jemali izključno znane ljudi, sem dobila na osnovi odlične prošnje. V množici prošenj je moja izstopala in pritegnila pozornost. Še danes slišim, da še niso brali prošnje, ki bi odsevala tako mero samozavesti kot moja. Res pa je, da delam v znanosti, ki je specifično področje, in da je tudi šef precej neobičajen. Mogoče bi kakšnega "zadrtega" tipa moja prošnja odbila. Verjetno vam nisem pomagala, razen z idejo o samozavesti. To je danes še kako pomembno. V "davnih" časih, iz katerih ste napisali, da ste, so veljali popolnoma drugačni zakoni. Današnja mladina oziroma diplomanti pa so tako polni samih sebe kot Fructalov sok. V prošnji jasno povejte svoje argumente in ne pozabite poudariti, da bo to koristilo tudi (in predvsem) kolektivu, saj je zadovoljen delavec zlata vreden. Ne vem, morda bi vam znali dati kakšen nasvet tudi na zavodu za zaposlovanje. Oni organizirajo tečajo, kako napisati "udarno" prošnjo. Mogoče imajo kakšne predloge, ki bi vam lahko koristile. Še zadnji nasvet. Kljub temu, da nadrejeni verjetno niso slovenisti, je vseeno nujno, da je prošnja jezikovno brezhibna ali vsaj dobra. Če le imate možnost, jo dajte nekomu, da vam jo pogleda. Veliko uspeha vam želim. Mimika

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

25. avg 2005 23:21

V življenju sem po uradni dolžnosti prebrala zelo veliko prošenj. Napisala tudi. To področje kar dobro poznam, zato svetujem- prezhibno natipkano vlogo, pregledno, samo na eni strani. Ne delat udarnih tekstov, saj boste vlogo oddali znanim nadrejenim. Vsebina_kdo, kaj imam, kaj želim, kje želim. Res pa so delovna mesta, kjer je potrebno napisati bolj izvirno vlogo ( oglaševanje npr.). Meni taka vloga postavi vprašnja_od kod je prepisan, zakaj je drugačen, ali delovno mesto rabi drugačnega človeka. Vlogo je potrebno prilagoditi delovnemu mestu. Pa na vejice je treba pazitiin pravopis. Če ne gre drugače, popravi besedilo, da se izogneš taki zadregi. To ni forum, ko ni časa za pregled. Pa tujke bi jaz tudi preskočila. Uporabite tak font, da se lahko hitro bere.Toliko iz mojih izkušenj. frina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti