Stepena smetana

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

2. avg 2005 20:12

Ja, tale zadnja pa drži! Res se ni sesirila. Ne klasična, ne manj mastna, in to ne v omaki za pašto, rižoti,... medtem, ko mi jo je slovenska kisla smetana (ne glede na proizvajalca) v omakah že parkrat "zagodla". Mogoče bi jo še probala narediti, pa nimam potrpljenja s segrevanjem stvari na točno določenih temperaturah tjas

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. avg 2005 22:32

Od tistega trenutka, ko je mama sredi nedelje vozila po mestu v edino, v nedeljo odprto trgovino, ker sem pripravljala torto v obliki igluja za sosedovega fantka, imam nekaj več izkušenj. Vedno imam doma vrečko s šlag kremo, čeprav sicer nasprotujem taki smetani, kožo si pa le rešim, če smetana ne gre skupaj. Smetana ne gre skupaj predvsem ob praznikih. Še moj maček ne mara rastlinske smetane, "plastično" samo povoha, drugo mu pa namažem na gobček in si da dela. Čisto malo.Se mi zdi, kot bi smetano jedla skozi šipo. Samo videz je enak. Sicer pa kupim najcenejšo smetano. Pa tisto, ki ji najkasneje poteče rok. Ohladim vso posodo in ves pribor za miksanje.Lp frina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti