Sojini kalčki

tonni  

član od: 10.10.2004

sporočila: 11

tema odprta - 1. avg 2005 12:53 | ogledi: 3.403 | odgovori: 4

Pozdravljeni

Če obstaja ze podobna tema se opravicujem,ker odpiram novo.

Imam sojina semena in me zanima kako pridelati sojine kalcke.Prosil bi za bolj podroben opis,

ker s tem nimam se prav nobenih izkusenj.

lp

Tonni

tonni

tonni  

član od: 10.10.2004

sporočila: 11

2. avg 2005 18:31

maychi,hvala za odgovor.Delam poskus na vati.Bom videl kako bo slo. Verjetno pa bom,ko bom sel v Lj poskusil nabaviti kalilnik in se razna semena. Ce ima kdo se kaksne izkusnje naj prosim napise,saj veste, ce si nekje nov je vsak nasvet dobrodosel. lp tonni

nenci  

član od: 10.8.2005

sporočila: 2696

23. avg 2005 14:08

Pozdravljen Tonni! Jaz kalim več vrst kalčkov, med drugim tudi sojine. Letos sem se morala pošteno potruditi, da sem dobila bio kalčke brokolija. Postopek kaljenja je sledeč: Večino semen, med drugim tudi sojine za dve uri namakaš v vodi, da potem bolje kalijo. Za kaljenje potrebuješ kalilnik in kupi takšnega (v trgovini Kalček na Trubarjevi) v Ljubljani, ki ima luknjice za odtekanje odvečne vode. Semena ne smejo biti pregosto potresena, da med kaljenjem ne pride do gnitja in do prevelike količine strupenih plinov.Nakaljevana semena je potrebno IZPIRATI dva krat dnevno. Sojini kalčki pa spadajo med tiste, katere ne smeš uporabljati surove, temveč morajo biti vsaj blanširani. Sojini kalčki so primerni za uporabo po 4-5 dneh nakaljevanja. O kaljenju semen iman tudi knjigo, ki je zelo v redu in če boš želel, ti bom še kaj podrobneje napisala LP! Nenci nenci

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti