Kako narediti testenine

aljalja  

član od: 8.6.2003

sporočila: 140

tema odprta - 30. jul 2005 20:47 | ogledi: 25.064 | odgovori: 30

ko sem bila se majhna je stara mama delala rezance in testenine.Recept se nazalost ni prenesel naprej. Mogoce kdo ve, kako naredim rezance. Spomnim se edino nekaksnega strojcka, za rezanje testa, potem so se pa tako narezani rezanci susili.

kepi  

član od: 23.7.2005

sporočila: 52

30. jul 2005 21:03

Oj! Pri nas v Prekmurju še zdaj nekatere gospodinje delajo rezance in krpice doma. Recepta sicer ne vem, ker jih nisem nikoli delala. Lahko pa vprašam. Zjutraj odhajam na morje. Ko se vrnem, bom pa probala priti do recepta. Nekoč dolgo nazaj, ko sem bila majhna, sva z mamo rezali ročno. Zdaj se pa to dela s strojčkom. kepi

edis  

član od: 31.5.2005

sporočila: 25

30. jul 2005 21:32

9 rumenjakov,1 celo jajce,žl.olja,žl.soli,30dag moke Vgnetemo,počivamo,razvaljamo,zrežemo,sušimo in skuhamo Pa lep pozdrav edis

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

31. jul 2005 9:22

Rada bi kupila strojček za izdelavo testenin.Katerega mi priporočate? Če že pečem kruh iz sveže mlete polnozrnate moke,zakaj ne bi izdelovala domače testenine in še več naredila za naše ljubo zdravje... l.p.Vesna

Tulipa  

član od: 10.3.2004

sporočila: 95

31. jul 2005 13:43

Za domače testenine se uporabi 10 dkg moke,na eno jajce(srednje velikosti)moja mama je delala 1kg moke,10 jajc.Če je bilo potrebno še dodati tekočino,je dodala mogoče pol jajčka,nikoli vodo.Pa moke se vzame pol gladke,pol ostre.Saj dober okus domačih testenin naredi ravno to,da ni vode.Pri kupljenih je ziher ena jajca na 1 kg moke,zato je pa tak poc V glavnem domači so zakon tulipa ps.sem videla nasvet od edis-po moje je preveč jac,to je ja tekoča masa.Jaz sem delala rezance za juho in široke rezancev razmerju,ki sem ga opisala Sporočilo je spremenil(a) Tulipa dne 31. jul 2005 13:45:54

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

31. jul 2005 14:57

Na tej strani sta kar dva strojčka, razen v Mercurju se splača pogledati še kje: http://nakup.merkur.si/default.asp?s=/polica.asp%3Fi Tudi moja mama je delala domače testenine - jušne rezance, špagete, široke rezance ... in sem večkrat pomagala. Po tem, ko smo testenine s strojčkom narezali smo jih sušili razgrnjene na kakšni mizi. Za strojček, se nihče več ne spomni, kje bi lahko bil. Bomo pisali božičku za novega. Domače testenine so pa res bile zakon. burbonka

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

31. jul 2005 15:30

Moja mama ima ravno takšen strojček kot je na spletni strani Merkurja, ki jo je posredovala burbonka (tistega dražjega) In še zdaj ga uporablja. In dela ga po istem postopku kot je opisala burbonka. Prej sva delali skupaj zdaj pa dela sama in mi samo pripelje končen izdelek

aljalja  

član od: 8.6.2003

sporočila: 140

31. jul 2005 22:24

Kaj pa testenine brez jajc, kako pa te naredimo? Mislim da doma bolj tezko. Ali pa?

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

31. jul 2005 22:52

Imam več kot 35 let izkušenj z domačemi rezanci, pri nas ti. plastičnih sploh ne jemo. Smo zamenjali tri strojčke,vedno boljši so bili.Pomembno pri nakupu je debelina razvaljanega testa in širina rezanca, meni se čisto tanki ne zdijo dobri. Priporočam pa predizdelavo testa na multipraktik, 1/2 kg moke, štiri jajca in potem z rokami do konca. Nimam pa nobenih izkušen s polnozrnatimi testeninami. Mi lahko kdo pomaga?Sama jem sicer juho brez rezancev, široke testenine pa jem kupljene, ker jih še nikoli nisem delala drugače kot iz bele moke. Hvala za trud in lep, z dežkom ohlajen pozdrav. frina

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

1. avg 2005 7:19

Včasih (ko sem živela doma, kjer je bil strojček za rezance) sem delala ajdove široke rezance. Bili so fantastični. Če hočete recept, povejte. Zna pa trajati kakšen dan, da grem k mami. Je iz knjige Sončna kuhinja. Iz polnozrnatih pa nimam izkušenj. Mimika

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

1. avg 2005 8:46

Mimika, prosim za recept za ajdove široke rezance! burbonka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti