Sveža bazilika

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

1. avg 2005 22:56

Pri nas smo jo sušili. Na soncu. - Posmukane liste smo zložili na pladenj, pokrit s časopisnim papirjem. In na direktno sonce za nekaj dni, dokler se niso posušili. Potem pa v steklen kozarček. tjas

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

2. avg 2005 7:08

Bazilika izgubi večino svojega čudovitega vonja in okusa pri sušenju.

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

2. avg 2005 11:54

kot pravi mimika - sušena bazilika je...en drek. (Čisto drugače kot npr. origano, ki je sušen boljši kot svež.) za zimo si jo jaz namrznem cele vrečke in sicer kar celo zelišče s steblom vred, pred uporabo nadrobiš iz vrečke kolikor pač rabiš. sicer pa cukrček, če ne veš točno kam z baziliko, si vzemi za osnovno vodilo paradižnik. ne samo svež z mocarelo ampak v vsako solato, prilogo in omako, kjer je paradižnik, gre tudi bazilika. Sicer se ujema tudi z ribami, dušeno zelenjavo (bučke, paprika, melancani...), uporablja pa jo tudi azijska kuhinja (tako ali tako izvira iz vzhodne indije)

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

5. avg 2005 14:59

MALAN sem si prebrala kam naj z njo...želela sem jo le imeti čim dlje časa........pa nisem vedela kako..........včeraj sem jo dala v olivno olje, kot so drugi napisali.............v bistvu se je šlo bolj zato.....a jo je potrebno presajati.............sem v hiši.............no zdaj itak je vseeno, ker sem jo že uporabila.................resnično poboljša okus...............škoda ker nisi prej napisala da se jo lahko da kar tako celo v vrečo. No bom vedela za drugič..........to bo kmalu........ Hvala na nasvetu....... LP cukrček

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

5. avg 2005 17:38

Pri nas pa baziliko enostavno sesekljamo in brez tlačenja vsujemo v kozarce z navojem in damo v zamrzovalnik. Ko jo pozimi rabiš, jo z žlico vzameš ven...in to je to. Enostavneje ne gre- brez pacanja po vrečkah, pa še malo prostora zavzame. Na ta način imam spravljen tudi peteršilj, drobnjak in koprc - en predal v zamrzovalni omari gre pač samo za te reči, ker sem malo "začimbno blazna". Lisa

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

5. avg 2005 21:45

Lisa, a v steklene kozarčke? A ne počijo v zmrzovalniku?

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. avg 2005 22:05

Ne, moja teta v njih zamrzne joto in vse ostale čorbe. Loni Makaroni

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

5. avg 2005 23:29

LISA..........a še kaj dodaš zraven...olje pa to................narežeš in spokaš v kozarce.............če sem dobro razumela........... cukrček

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

6. avg 2005 9:53

Ja, natančno tako - sesekljam, vsujem v kozarce, privijem pokrovček - in v zamrzovalnik. Potem pa lepo jemlješ ven po potrebi, brez vsakega pacanja po polivinil vrečkah..ipd. Okus pa je "ta pravi". Lisa

moja  

član od: 18.9.2004

sporočila: 163

23. avg 2005 13:51

kar dosti idej za shranjevanje bazilike. zanima me, katera se obnese najbolj - tista v olju, tista v vrečki ali celo brez vsega v kozarcu? na kakšen način bazilika najbolj ohrani svojo aromo? kdo z izkušnjami? hvala, lp moja Sporočilo je spremenil(a) moja dne 23. avg 2005 13:52:30

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti