Mlečni močnik

neznan uporabnik
tema odprta - 30. avg 2001 14:10 | ogledi: 12.791 | odgovori: 2

Ali mi lahko kdo sporoči kako se pripravi mlečni močnik - sok - usukan močnik...

neznan uporabnik

30. avg 2001 20:07

Usukani mlecni mocnik pa takole naredis: 40 dag bele moke presejes v skledo, nato dodas 3-4 jajca, vsako jajce posebej zmesas z vilicami v moko. Iz nastlih svaljkov z rokami naredis usukancke dokler niso vec moknati. Zakuhas jih v 3-litrih mleka; vrelem in slanem mleku. Naj se kuhajo 10 do 15 minut.Po zelji lahko malo sladkas.(Za 10 oseb:Iz "Slov.narodne jedi" A.Grum) Lep pozdrav vsem Henri

neznan uporabnik

4. sep 2001 13:29

Za malo manj ljudi gre pa takole: Na globok krožnik ubiješ jajce, mešaš in z vilicami dodajaš moko da nastanejo bolj kot ne pusti svaljki, ki jih potem zdrobiš z roko. Moja hči obožuje malo večje "knedle", večini pa bolj odgovarja drobir (doda se malo več moke). Mešanico zakuhaš v vrelo, malo osoljeno mleko, kuhaš da se ustrezno zgosti. Sladkamo pri nas naknadno in po okusu. LP Tinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti