Šitaki gobe in azuki fižol

bogdana  

član od: 4.12.2004

sporočila: 9

tema odprta - 26. jul 2005 17:15 | ogledi: 7.977 | odgovori: 2

zanima me, če ima kdo izkušnje s pripravo šitaki gob in azuki fižola. Bogdana

bogdana

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

26. jul 2005 21:04

Šitake so super gobe in jih pripravljam na enak način kot jurčke. V vseh variantah so super! Lisa

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

27. jul 2005 8:00

Šitake uporabljam pri kitajski kuhinji. Edino kar me moti pri njih, da so te naše, kupljene na tržnici, v primerjavi s pravimi šitakami na Kitajskem, prav medlega okusa. Ampak kaj češ, življenje je kompromis. Pred mesecem sem v Berlinu kupila v azijskem supermarketu suhe šitake. In okus je tak, kot je bil na Kitajskem. skratka čudovita reč. Prijateljica gre te dni v Berlin in sem ji naročila nekaj vrečk. Torej uporabljam jih pri kuhi v voku. Da bi jih tako kot jurčki, mi nekako srce ne pusti. Mislim, da k naravnemu zrezku pašejo jurčki ali šampinjoni, enako v gobe z jajci, v vok pa šitake. Kaprica pač. Adzuki fižol pa uporabljam kot navaden fižol. Razlika je, da ga moraš zeeeeeeelo dolgo namakati (več kot 12 ur) in vsa tista zrna, ki se niso napela in rahlo pobledela zavreči. Zelo okusen in lep fižol za solato.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti