Nadevana paprika

Tulipa  

član od: 10.3.2004

sporočila: 95

tema odprta - 26. jul 2005 13:25 | ogledi: 38.703 | odgovori: 47

Iščem recept za nadevano papriko,pa mi tisti,ki so v bazi,ne odogovarjajo.Če ima mogoče katera še kak recept,bi bila zelo vesela.

hvala

tulipa

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

26. jul 2005 14:11

Ojla, Tulipa! Kaj pa ti ne ustreza? Nadev ali omaka? Jaz posebnega recepta za paprike sicer nimam, sem pa v svojih vegetarijanskih časih "pogruntala" dve dobri kombinaciji za nadev in sicer riž z gobami in začimbani in ista varianta z dodatkom majhnih koščkov sira. Meni (pa tudi kakšnemu ne-vegetarijancu) je bilo zelo všeč, omaka je bila kar preprosta, paradižnikova. Veliko je še kombinacij z zelenjavo (ohrovt, bučke, čebula...). Ali pa si morda bolj za mesno varianto? Si mi pa naredila lušte s tole papriko, jih že dolgo nisem pripravljala (in jedla). Morda pa bom sprobala tisto varianto s krompirjem, ki se speče v pečici, menda tudi ni slaba.

Nelly  

član od: 29.10.2003

sporočila: 264

26. jul 2005 15:09

Nadevane paprike na hitro, pa še okusne so zelo: 1 kg faširanega mešanega (goveje, svinjsko, lahko tudi konjsko) mesa prepražim na olju. Dodam malo stisnjenega česna (da zadiši) , peteršilja in popra. Odstavim, in primešam še 20 dag opranega riža. Ohlajeni masi primešam 2 zavitka Fanta za polnjeno papriko (po navodilu). S tem napolnim cca 10 srednje velikih paprik. Nekaj jih dam v lonec (4 ali 5-navpično, nekaj pa v zmrzovalno skrinjo –za drugič) Zavrem tri Pomi paradižnike ( pasiran paradižnik iz tetrapaka), dodam sol, tri ali vec zvrhanih žlic sladkorja (po okusu), nekaj popra, strt česen in prelijem čez paprike v loncu. Počasi naj vrejo cca 45 min. Kadar potrebujem hitro pripravljeno kosilo, iz zamrzovalnika vzamem paprike, jih zamrznjene zložim v lonec in prelijem z omako, ki jo pripravim sproti. Zamrznjene so kuhane po 1 uri po asnega vretja. Nelly

Tulipa  

član od: 10.3.2004

sporočila: 95

26. jul 2005 16:41

Encijan,jaz bi recept za nadev-z mesom.Omaka mi ne dela težav.Nelly,do zdaj sem tudi jaz prakticirala fant za papriko,rada bi jo pa delala brez fanta. tulipa

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

26. jul 2005 21:02

Nadev za papriko pripravim takole - na čebuli in česnu prepražim mleto meso, dodam sesekljan peteršilj, majaron, šetraj, sol, poper in ko se malo ohladi še stepeno jajce. Potem dodam še na tričetrt skuhan riž. Glede količin - riža vzamem za 10 % teže mesa, torej 10 dag surovega na kg mesa. Čebule, česana in zelišč pa kar precej, ker imam rada močne okuse. S tem nadevam paprike in jih potem skuham v paradižnikovi omaki. Pol družine pa ima raje paprike po provansalsko. Nadev zanje naredim enako, le da ne dam vanje riža, pač pa malo na kocke narezanega sira in kašen ščep čilija. S tem nadevom potem nadevam polovičke paprik (ali bučk, ali čebule...), jih zložim na pekač in spečem brez omak ali drugih dodatkov. Peče se cca 35-40min. Fanta pa ne uporabljam (vsaj takih iz vrečk ne, ha-ha!) Lisa

Nelly  

član od: 29.10.2003

sporočila: 264

26. jul 2005 23:29

Tudi jaz se izogibam "vreckam", le vcasih , ko lovim samo sebe uporabim Fant. Prijateljica, ki je delala v tovarni, mi je zaupala postopek izdelave in verjamem ji, da ni skodljiv za zdravje. Lp! Nelly

Tulipa  

član od: 10.3.2004

sporočila: 95

27. jul 2005 1:16

Se opravičujem naj pa bo takole...kdorkoli ima recept za............. tulipa

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

27. jul 2005 9:57

Encijan, jaz bi pa rada recept za tole varianto - pečene polnjene paprike v pečici s krompirjem.... slliši se slastno.... Tulipa, klasične "filane" paprike nadevam z mletim mesom, ki ga začinim s česnom, peteršiljem, soljo in poprom, dodam eno jajce ter malo na pol kuhanega riža. Nadeva nič ne pražim, v paprike gre surov. Omako pa pripravim takole: naredim svetlo prežganje, ga zalijem z vodo, dodam pasiran paradižnik, sol, česen ter jušno kocko. Ker ne maram sladke paradižnikove omake. Paprike zložim v omako ter na počasnem ognju v napol pokriti posodi kuham pribl. 1 uro. Ste me pa s tole papriko tako RAZDRAŽILI, da bo po vsej verjetnosti že danes na mizi.... LP, zvitorepka

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

27. jul 2005 12:11

Lisicka, tule ti pošiljam recept, sama ga še nisem preizkusila, je pa jed menda zelo okusna, čeprav na prvi pogled ni videti nič posebnega (kopirano iz 3md foruma): POLNJENE PAPRIKE S KROMPIRJEM Na olju popraži sesekljano čebulo in dodaj nariban surov krompir. Malo pretenstaj in dodaj še sol, poper in peteršilj. Ko se je pražilo kakšnih 15 min, odstavi. Malo ohladi, dodaj nekaj (lahko zelo malo) kisle smetane in s to zmesjo napolni izdolbene paprike. Daj v pekač in v pečico na 200 stopinj C. Peci približno 1 uro. Če ti je kaj nadeva ostalo, ga speci ob papriki, bo prav tako slastno! Dober tek!

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

27. jul 2005 12:46

Encijan, hvala. Ko jih bom sprobala, bom poročala, kako je izpadlo. Lp, zvitorepka

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

27. jul 2005 12:50

Jaz jih imam ravno na štedilniku,vzamem kar maso za čevapčiče ,dodam jajce skuto peteršiljin riž vse surovo,nadevam paprike ,kuham jih v paradižnikovi juhi kar iz vrečke,ki jo izboljšam s sladko ali kislo smetano. lp goga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti