Nadevana paprika

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

11. avg 2006 13:44

No takole - moje polnjene paprike niso nič kaj bistveno drugačne od večine ostalih, edino jaz vedno k popraženemu mesu, preden dodam surov riž dodam še vsaj en ali raje dva nastrgana korenčka. Sem pa pri zadnji rundi, menda s tega foruma nekje pobrala recept kjer se v filo da melancano, paradižnik in riž. Recept sem malo priredila in sem paprike napolnila s popraženo mešanico čebule, melancan, bučk, malo paradižnika, parmezana in ovsenih kosmičev. No, da sem odkrita, saj je bilo dobro, ampak čez dobro staro klasiko ga pa ni. Mene polnjene paprike vedno spomnijo na otroštvo, na čas odhoda na morje. Mama je vedno skuhala cel ekonom paprik in smo jih potem imeli za prvi in drugi dan dopusta. S tem, da jih kot otrok sploh nisem marala. Nekje pri 15 letih sem šele začela jesti najprej nadev, potem nadev in omako, šele kot odrasla pa sem začela jest tudi papriko (najprej sem jo še lupila), zdaj pri skoraj 40 letih pa končno jem vse. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

7. avg 2010 20:33

Kar pod tole dolgo debato o nadevani papriki bom dodala še eno vprašanje. Ali nadevano papriko zamrznete surovo - samo nadevano ali že kuhano skupaj z omako? Kaj je bolje? Noel

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

7. avg 2010 20:36

Jaz sem naredila že oboje, pa ne vem povedat, kaj je bolje. Običajno zamrznem že kuhano, ker je naredim cel lonec in se itak ne poje vsega hkrati, tako da gre ostanek v skrinjo.

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

7. avg 2010 20:45

Ali se potem pri pregrevanju ne razkuha? Noel

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. avg 2010 20:47

Ne, ne razkuha se.

rimljanka

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

8. avg 2010 7:33

Hvala, rimljanka. Bom ta teden preizkusila in se mi res zdi bolj praktično narediti vse naenkrat in zamrzniti skupaj z omako. Me je pa skrbelo - ker je glede na debelino paprike treba precej časa segrevati - da bi se potem vse razkuhalo. Noel

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

8. avg 2010 8:27

Najprej odmrzni, pa potem pogrej. Dolgoletne izkušnje kažejo, da se ne razkuha. Sploh pa, kje pa piše, da ne moreš odvzeti tisto, kar boš zamrznila prej, prreden je do konca kuhano? Potem pa odmrznjeno lepo še malo pokuhaš in je - kosilo gotovo.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti