Nadevana paprika

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

7. avg 2006 11:43

Mijamarija...

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

8. avg 2006 11:09

Moj klasičen recept: Na olju prepražim mleto meso ( lahko samo goveje ali mešano), solim, popopram, dodam na pol kg mesa cca 2 sesekljana česna. Z vilicami meso razdrobim na drobno.Malo ohladim, dodam pest nekuhanega riža Uncle Bens, sesekljan peteršilj, dva cela jajca. Nadevam paprike, ne čisto polno, ker se pri kuhanju se poveča masa zaradi riža. Omaka: na olju prepražim čebulo, dodam 6 večjih, zelo zrelih v sesekljalniku zmletih paradižnikov (če niso preveč zreli del nadomestim z zmletimi pelati), solim, strt česen, dodam malo mlete sladke paprike, prilijem žlico moke zmešane z vodo. Dodam paprike in kuham eno uro. Sem pa že poskusila v to omako dodati žlico fanta, namesto moke za zgostitev in je bilo odlično. Se pa izogibam konzervansov.

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

10. avg 2006 13:23

Glede na to, da sem nanovo vpisana, lahko sedaj tudi jaz povem svoj način priprave polnjenih paprik, ki pa se močno razlikuje od dosedaj napisanih. Pri nas pa polnjeno papriko pečemo v pečici. Na olju prepražimo nasekljano čebulo in dodamo meso in ga malo popražimo. Dodamo surov riž in še malo popražimo ter zalijemo z vodo in dodamo začimbe, muškatni orešček, vegeto ali sol, poper. To dušimo do stopnje, da je riž skoraj mehek in ga že lahko jemo. V to zmes dodamo veliko peteršilja. Paprike očistimo semenja in odrežemo pokrovčke ter jih napolnimo z nadevom ter zložimo v pekač. Posebej močno segrejemo olje in ga polijemo po paprikah, da malo zacvrčijo. To damo v pečico na 250 in pečemo, da je paprika močno pečena, kakšne pol ure. Mi vsi imamo radi res močno zapečeno iz vseh strani, zato vključimo tudi žar, pravimo, da mora biti zažgana, bolj zapečene tudi najprej gredo. Posebej naredimo klasično paradižnikovo omako. Včasih sem jo malo pred koncem pečenja polila po paprikah v pekaču, kakšnih dve zajemalki, sedaj pa tega več ne delam in si vsak sam na krožniku prelije po paprikah. Zraven paprik ne jemo krompirja, ker damo dovolj riža v nadev (na 1 kg mesa 1/2 kg riža). Tudi jajc ne devamo v nadev, ker ne maramo kompaktne mase. Ko damo paprike na krožnik, jih odpremo in nalijemo nanje omako. Takšna paprika je zelo primerna za vse tiste, ki ne marajo paprik in pojedo samo nadev, ker je veliko boljša pečena paprika od kuhane. Paprike zmeraj delamo vsaj za dvakrat in so odlične tudi drugič. V hladilniku jih tudi shranim ločeno, paprike posebej in omako posebej, in vsako posebej potem segrejemo v mikrovalovni ali kar na krožnikih. Zmrzujemo pa jih ne, nam niso preveč všeč. Prijazen dan želim zvezdica55

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

10. avg 2006 13:44

Zvezdica, zanimivo. Jaz bom poizkusila tudi tako. Nadev ne bo mesni, pa vseeno. A pečeš rumene paprike?

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

10. avg 2006 13:56

Običajno vzamemo rumene paprike, najraje imamo majhne. Pekli smo že tudi rdeče in zelene, vendar je okus malo drugačen, pa tudi peči jih je potrebno dalj, ker so bolj mesnate. Prijazen dan želim zvezdica55

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

10. avg 2006 13:57

Če verjamete ali ne, mi smo pa pravkar pospravili zadnje tri paprike, ki sem jih naredila v torek popoldan. Grem malo na forum in glej ga zlomka, pardon polnjeno papriko. Jaz jo naredim z napol kuhanim rižem, ki mu primešam sveže mleto meso(malo več kot riža), popram, solim in še malo svežega česna in vegete in s tem napolnim papriko. Omako delam tako, da pripravim prežganje, dodam malo sladkorja, kar lepo količino(po občutku) mezge, zalijem z vodo in pustim malo prevreti, da se lepo zgosti in pokuha. Nato vložim polnjene paprike in jih lepo počasi kuham, tako da ima omaka okus tudi po papriki. Saj pravim, pri nas od nekdaj delamo tako, tudi mami in babi sta tako delali. Sem kar napisala, nisem gledala baze, tako da je lahko ta recept tudi notri. Dober tek, Jass jass

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

10. avg 2006 14:06

Me je Zvezdica prehitela. Na ta način polnjene paprike so zame najboljše. S tem, da mi ne delamo omake, ampak se poleg polnjene paprike peče narezana paprika ter paradižnik. Pa tudi na vrhu polnjene paprike je rezina paradižnika. Tako sama zelenjava spusti dovolj lastnega soka, da omaka ni potrebna. No in to bo jutri za kosilo lp

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

10. avg 2006 14:09

Brez omake ne bo šlo pri nas... moj mož jo obožuje... Bom pa pekla paprike, čeprav samo zanj! A jih med peko obračate?

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

10. avg 2006 14:18

Odvisno od pečice kako peče. Naša ventilacijska popeče z vseh strani, vendar, če se nam mudi, potem jih obračamo in prižgemo žar, je hitreje zapečena in bolj. Pri nas tudi mora biti omaka, veliko omake. Prijazen dan želim zvezdica55

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

10. avg 2006 14:22

Aha, hvala za pojasnila. Se raje prej pozanimam, kot da bi sama kaj čarala že potem, ko je prepozno...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti