Nadevana paprika

neznan uporabnik

7. avg 2006 6:52

Naj vam predstavim še svoj nadev za filano papriko Kruhovo sredico namočim z malo vode, da je bolj suha kot mokra. Dodam mleto meso - goveje ali mešano, malo soli, popra, malo vegete in na 500 g mletega mesa eno jajce. Nadev mora biti sočen, ker bo drugače fila, ko bo kuhana preveč trda in zbita. S tem nadevom (surovim) polnim papriko. Nadevane paprike postavim v teflonsko kozico, v katero sem vlila malo olja in zalijem s cca 2-3 dcl vode.Postavim na štedilnik in kuham (pri najvišji temperaturi, da močno vre) , da vsa voda izpari. Papriko med tem kuhanjem tudi obrnem, da se skuha z obeh strani. Ko voda izpari papriko popečem na olju, ki je ostalo v kozici, tako da se lepo z vseh strani malo opeče, vmes tudi po potrebi prilivam malo vode, ker se paprika zelo rada prismodi.Ko je paprika tako lepo z vseh strani popečena zalijem z vodo, po potrebi dodam kocko (lahko navadno ali za omako), zalijem s paradižnikom (iz steklenice) in še malo (cca 5 min) pokuham ter po potrebi zgostim z žličko moke. Omaka v tem primeru ni čista paradižnikova ampak je podobna kot pri golažu ali zrezkih v omaki (le da je brez čebule). Taka filana paprika je narejena že v manj kot eni uri, pa tudi pacanja je zelo malo. V papriko tudi ne dodajam česana ali kakšne druge začimbe, ker nam je všeč okus po papriki in ne po vsem mogočem. Včasih tudi kruh nadomestim z rižem. Ker pa vsi v naši družini ne obožujejo paprike včasih pol mase porabim za filanje, z druge polovice pa pripravim polpete s tem, da tej polovici dodam še česen in peteršilj, tako da so vsi zadovoljni. Zraven pa obvezno prire krompir, ki paše tako k filanim paprikam, kakor tudi k polpetom v omaki. Lep pozdrav Tedi tedi

Pekarica  

član od: 10.10.2005

sporočila: 255

7. avg 2006 7:56

V maso za polnjene paprike vedno dodam jajce, pa ne nastane kepa. Trda kepa nastane zaradi tega, ker nekateri polnijo paprike z neprepraženim mesom. Sicer pa , okusi so različni. Kakor komu paše, tako si pa napravi. Pekarica

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

7. avg 2006 9:21

Jaz delam milijon enih nadevov, poleg mesnega skoraj vse vegi. Jih velikokrat nedevam in pečem, pa tudi kuham v paradižnikovi omaki. Za vege paprike skoraj nikoli ne dajem jajc v nadev. Če katero zanima kaj več, ji napišem. Omako za paprike vedno delam iz pasiranih paradižnikov, sladkorja in soli. Pride tista fina, sladko-kisla omaka. Mož je nor nanjo... Vanjo ne dajem čebule, niti začimb. Vse to je v paprikah...

Pekarica  

član od: 10.10.2005

sporočila: 255

7. avg 2006 9:36

Prosim lidka za kakšen nasvet za pripravo teh vegi nadevov. Pekarica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. avg 2006 9:36

Sama meso prepražim (če bi hočem surovo meso, naredim biftek ali pa carpaccio, polnjene paprike predpostavljajo ne-surovo meso)in zmešam z jajcem in rižem. Paprike se polnijo pribižno do 2/3, ker je treba imeti prostor za riž, ki bo imel povečano prostornino. Namesto mesa lahko daš odcejeno tunino in inčune. Riž ostane, namesto jajc lahko "filo" skupaj držiš s kakšnih ne preveč slanim sirom (ga ni treba dati veliko, lahko pa tudi čisto navaden parmezan, samo potem se da manj inčunov, ker bi bila zadeva lahko preveč slana). Paradižnikovo omako pripravim prej in sicer tkao, da narežem paradižnike, dodam malo česna in malo provansalskih zelišč, polijem z oljčnim oljem in to pečem kakih 90 minut na 130 stopinj. Potem s paličnim mešačnikom popasiram vse skupaj. Kar je viška, gre v kozarce. Za omako pri papriki pa omenjeno zadevo vlijem v posodo, naložim paprike in sicer tako, da je omaka do 1/2 višine paprik in potem se zadeva kuha do trenutka, ko je skuhan riž. Vendelina jr.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

7. avg 2006 9:50

Krpompirjev, za kuhat in pečt. Lahko se krompir prej popraži s čebulo, lahko se ga samo nariba. 1.Dodaš gobe., 2.Dodaš bučke., 3. Dodaš na kockice narezano rdečo in zeleno papriko. 4. Dodaš jajčevce. Povsod uporabljaš različne začimbe. Rižev nadev. Le brez mesa, doda se zelenjava: bučke, korenje, melancani, gobe, sir... mleta paprika... Nadev iz bulgurja, kjer dodam na kockice narezan tofu sir, prepraženo čebulo, začimbe. Nadev iz kuskusa. Dodaš razno zelenjavo ali kak sir. Začimbe. Tudi praženo čebulo. Nadev iz ajdove kaše. Nadev iz prosene kaše. Nadev iz ješprenja... Nadev iz krompirja in špinače. Nadevov je res toliko, da... Pekarica, vseh se ne spomnim, niti ne vem na pamet. Je pa neomejeno možnosti. Začimbe naredijo svojo, dodatki v nadevu prav tako. Jaz vse naradim sama, ne uporabljam Vegete, Fanta in paradižnikovih juh. Zdajle mi je padlo v glavo, krompir in na soncu sušeni paradižniki??? Pa nadev z olivami? tega bi kombinirala s kuskusom... Ta vikend sem ščistila paprike za ozimnico... mmm...

tinka  

član od: 19.4.2004

sporočila: 116

7. avg 2006 10:44

Zelo dobrodošli nasveti! Me pa zanima, če se kdo spomni recepta, ki se dela podobno kot nadevane paprike, le da paprike narežeš na rezance... ali nekaj podobnega, dodaš mleto meso... Pri nas namreč jaz dobim vse paprike, nadev se pa poje in omaka tudi. Ostali člani družine sicer jedo papriko narejeno na vse načine, ne vem pa zakaj je problem ta paprika. Sicer nimam nič proti temu, ker jaz papriko narejeno na ta način obožujem, posebej sedaj, ko nadevane paprike naredim iz svežih paprik. Lp tinka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

7. avg 2006 10:58

Pa narediš praženo čebulo, dodaš meso, riž, narezane paprike, dodaš začimbe in paradižnik in kuhaš. Jaz sem naredila včeraj omako iz narezanih paprik tako, le da sem dodala tofu noter. Brez riža. Mož je jedel s kuskusom. Naredila sem iz paprik, ki niso bile za polnit, so bile malo potolčene ali pa s kako pikico...

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

7. avg 2006 11:03

Jaz naredim čufte v taki omaki, kot za paprike pa še nekaj večjih kosov paprik dam zraven za bolj pristen okus. Zelo dobro in mi ni potrebno brskat mesa ven iz paprik za tiste, ki jih ne marajo. Pa še zamudno filanje odpade. Marjetka

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

7. avg 2006 11:37

kar nekaj časa sem rabila da se priklučim vašim debatam.Kaj naj rečem čisto ste me NOTR POTEGNIL((ha-ha).Jutri pa začnem čisto zares! mijamarija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti