Nadevana paprika

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

28. jul 2005 10:45

No, jaz paprike pripravljam takole: za cca 8-9 paprik vzamem kg mletega mesa (jaz samo mlado govedino brez maščob) jo prepražim na 1 sesekljani čebuli. Dodam sol po okusu, 3 strte stroke česna, sesekljan peteršilj, malo popra in pest riža kar v toplo meso. Ko se ohladi dodam 3 jajca, vse skupaj zmešam in nadevam paprike. Omaka: na čebuli prepražim 4 velike paradižnike (brez kože jih zmeljem v sesekljalniku), dodam sol, 2 stroka strta česna, 500 g pasiranega paradižnika v tetrapaku, ščep rdeče sladke paprike, žličko moke zmešano z vodo. Če je pregosto dodam 3 žlice vode. Dodam paprike in jih kuham na majhnem ognju 3/4 ure ali pa samo pol ure če jih čez noč pustim v posodi za naslednji dan. Sem pa jih nadevala tudi z zelenjavo in sicer z ajdovo kašo z lisičkami in nadev iz ješprenja in zelenjavo. Je lahko in okusno, vendar je mesni nadev najboljši.

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

5. avg 2006 8:45

Ima kdo kakšno idejo, kaj narediti z omako od filane paprike? Ostala mi je in ker je super dobra, bi jo rada nekako porabilo. Za čufte že vem. Ali je še kaj drugega? mimika

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

5. avg 2006 8:51

Kadar se mi zeloooo mudi, potem namesto omake dam kar kremno paradižnikovo juho. Recept moje sestre, ki sploh ne mara kuhat, pa išče razne hitre variante. Moram priznat, da ni slabo, je pa hitro Petra 1

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. avg 2006 13:05

Če jo je veliko, jo zamrzni, pa prihodnjič daj vanjo nove paprike. Sicer pa - že samo s pire krompirjem ji ne bo nič manjkalo. rimljanka

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

5. avg 2006 16:04

Mi smo jedli tudi svaljke zraven in nam je bilo zelo dobro. Lahko poleg narediš še solato, če ti ustreza. LP! fakin712

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

5. avg 2006 20:21

Jaz delam na podoben način, v paradižnikovo omako pa dam žličko sladkorja, nekaj klinčkov in 1 cimetovo skorjico. Ko je kuhana, pa te dodatke poberem ven. Ta omaka ni sladka, ker jo tudi posolim in malo popopram, le da ima zaradi teh dodatkov malo bolj eksotičen okus. Če pa mi omaka ostane, pa jo zamrznem in porabim kot juho. Dolijem jo in v njej zakuham malo riža ali pa domače ribance. Kyara

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

6. avg 2006 19:00

Meni pa je po filani papriki slabo, zaj pa nea vem, če od mesa, ne... zdi se mi, ka od olupkov od žute paprike. A ma še kera taki problem? tumpika

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

6. avg 2006 20:14

Papriko pred uporabo očistim, poparim in pustim ene pol ure, nato jo filam. Grata taka lepa in nič žilava paprika, pa malo grenčine izgubi. Probajte? Kyara

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

6. avg 2006 22:37

V filo za papriko nikakor ne sodi jajce, ker je potem nadev kot ena kepa. V filo pride le veliko čebule, mleto meso, poper, paprika in nekaj malega paparidžnika ter riž, ki smo ga prej namakali v topli vodi 1/2 ure. Vse to prepražimo in polnimo paprike. Predvsem paprike ne smejo biiti prevelike.Napolnjene paprike pokrijemo s pokrovčkom ,ki smo ga prej na vrhu izrezali. Zalijemo s konzervo razrezanih pelatov, dodamo papriko v prahu in dodamo še malo vode (solimo, lahko tudi vegeta). To kuhamo na plošči kake pol ure, potem pa damo v pečico, da se paprike na vrhu lepo zapečejo in se omaka pokuha. Hitre variante pri polnjeni papriki odpadejo. Sweetie

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

6. avg 2006 23:02

Zanimivo, kaj vse ne dajejo v filano papriko... cimet, klinčke, celo 3 jajca. Zanima me, čemu 3 jajca? Kaj ni potem nadev trd? Sweeti, ne bi se strinjala s tabo, da nikakor ne sodi jajce. Eden pa mora it, da maso poveže skupaj. Moja soseda dela nadev za sarmo brez jajc... in ko z nožem odrežeš, se fil sesuje. To je meni malo "mimo". Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti