Čiščenje oblazinjenega pohištva

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

14. avg 2005 0:17

Vanish je bolj tako-tako. V navodilih piše, da je potrebno posušeno peno posesat, ampak meni to nikoli ne uspe popolnoma in kavč ostaja nekoliko"limast" in ima zelo močan vonj po detergentu. Jaz ti kot vsi ostali priporočam, da probaš na manjši površini. V bistvu se da z njim dobro očitist umazanijo, samo ne vem kako bi se bolje odstranilo še čistilo... Koliko pa kaj stanejo ti globinski vodni sesalniki? Pod sto jurjev verjetno ne bi šlo, posebej če je dober...? Tudi mene mika, ampak nimam nobenih tepihov po hiši, samo ta sedežna me "muči". Za ostalo pa mislim, da je tudi navaden sesalec dober... :)

puskar1i  

član od: 22.8.2005

sporočila: 70

30. avg 2005 1:21

Odvisno ker vanish uporabljaš. Jaz vedno čistim s tistim, ki nima razpršila (ta je za preproge) ampak ima pokrovček in je prav za oblazinjeno pohištvo. Dam ga v razpršilko, malo pomešam z vodo in špricam ter vtrem z mehko krtačko. To delam, ko je vzunaj vroče, da mi se posuši čez dan. Na koncu-ko se posuši-pa še posesam. S tem perem francosko posteljo, kuhinjske stole in tudi preprogo pa ni čisto nič lepljivo, pa še prekrasno diši par dni po celi sobi. Če hočeš pravi globinski sesalnik pa bodi zanj pripravljena odšteti od 130.000,00 SIT dalje. SONJA

mial  

član od: 3.11.2008

sporočila: 81

6. nov 2008 18:36

Prosim, če ima kdo kaj izkušenj glede čiščenja sedežne garniture, oranžne barve, mikrofibre? Ali je kakšno sredstvo ali je čiščenje možno samo z vodo? Sedežna ni stara vendar, ker je svetle se na vzglavniku pozna zamazano. Prosim za pomoč. Hvala. Mial mial

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

6. nov 2008 18:45

Jaz svoje stole v jedilnici, ki so prevlečeni v svetlo modro mikrofibro, umijem z vodnim sesalcem in s primernim čistilom. Se kar lepo umije, čeprav se potem nekaj časa sušijo.

Isto naredim s sedežno. Vendar imamo sedežno pisano, tako da se umazanija sploh ne vidi

Vodnega sesalca drugače ne uporabljam, za takšne stvari pa je prav super. Še prijateljicam ga posojam, ko se pripravijo čistit kakšno podobno stvar

MM

mial  

član od: 3.11.2008

sporočila: 81

6. nov 2008 18:58

Hvala morska medvedka. Bom poskusila. Mial mial

balea  

član od: 28.9.2005

sporočila: 40

6. nov 2008 19:07

pozdravljeni če je prava kvalitetna mikrotkanina,mogla bi res videt kaka je,se čisti samo z destilirano vodo,bombažna krpa in to je to,madež se očisti z krožnimi gibi,navadna voda iz pipe pusti madež ker ima že prveč kamna.drugače pa mamo v rutarju prav čistilo za mikrotkanino in gre vse dol.naši dobavitelji za našo mikrotkanino ne svetuje vodnih sesalcev. balea Sporočilo je spremenil(a) balea dne 06. nov 2008 19:08:02

mial  

član od: 3.11.2008

sporočila: 81

7. nov 2008 9:48

Hvala tudi tebi balea. Sem včeraj že poskusila za bombažno krpo in vodo izpod pipe. Danes, ko bo čisto suho in bo več svetlobe (drgnila sem zvečer) bo preverila kakšen je učinek. Če ne bom poskusila upoštevati ostale predloge. lep dan. mial

dočka  

član od: 23.12.2012

sporočila: 556

5. jul 2019 11:27

Pozdravljene

 

Mi lahko iz lastnih izkušenj poveste, kako naj operem oblazinjene kuhinjske stole. Na stolih je tkanina, ki je že potrebna čiščenja.

Lep dan vam želim

 

Dan je takšen, kot si ga naredimo.

 

dočka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

5. jul 2019 15:20

Poskusi si za začetek sposoditi parni čistilnik. Vanishi, Meglioti ipd zanesljivo (žal preverjeno ) puščajo fleke, tako da se mi para zdi najbolj perspektivna varianta, ki je dobro delovala na foteljih. Ali pa profesionalni čistilni servis ali tapetnik, ki ti bo na novo preoblekel stole. 

Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 5. jul 2019 18:41

veronika65  

član od: 14.4.2018

sporočila: 29

5. jul 2019 22:40

Sinovo sedežno garnituro (svetlo modro) sem že 2 krat očistila z OPALOM. To je pasta v plastičnih posodah. Kar močno koncentracijo opala nanesem na madeže in podrgnem z gobico in ne preveč ostro krtačo in potem sledi neskončno izpiranje. Sicer to počnem ko jih več časa ni, ker sedežno dobesedno operem. Prvič ko sem to naredila niso mogli verjeti svojim očem, kakšna očitna razlika je. Je pa res, da sem za ta poseg porabila skoraj skoraj 2 dopoldneva. Na večje madeže sem opal kar direktno nanesla. Opal se je dobro izkazal tudi pri oblazinjenih stolih.

Se beremo!

veronika65

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti