Na pomoč! kuhinjski molji...

lartep  

član od: 19.11.2008

sporočila: 165

9. nov 2014 16:19

Molje sem imela dvakrat v dvajsetih letih. Obakrat sem nalepila plošče za kuhinjske molje. Eno v omaro, drugo zunaj na kuhinjsko omaro. Gor se ulovijo samci in razmnoževalni krog se prekine. Cca 14 dni so se limali gor, potem je bilovpa konec.

lartep

tina711983  

član od: 24.6.2009

sporočila: 197

9. nov 2014 19:52

Jaz v te lističe, ki jih nalepiš, niti malo ne verjamem, saj sem imela moljev potem še več. Sem pa brala, da se moljev znebiš z lovorjem in poskusila tudi sama. Tako sem vsa živila pregledala, pretresla v steklene kozarce, po omarah pa natresla lovor in že eno leto ni na vidiku niti enega molja, prej pa sem vsak dan lahko naštela najmanj tri, ker so bili verjetno zažrti še v lesu, saj sva v podnajemniškem stanovanju in je kuhinja že stara. Zdaj pa tudi pazim, ko kupim živilo, npr. polento, sol, vedno kar takoj pretresem v kozarec, ker lahko molje prineseš tudi iz trgovine in tako preprečim, da se mi ne množijo naprej.

 

 

 

tina711983

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12641

9. nov 2014 21:13

 

 Tina, očitno to z lovorjem res deluje. Jaz imam lovor čisto slučajno v dveh omarah, kjer imam tudi moko in ostala živila, pa še nikoli, res nikoli nisem imela moljev.  

 

 

 

mopsika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti