Na pomoč! kuhinjski molji...

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

tema odprta - 25. jul 2005 17:38 | ogledi: 16.805 | odgovori: 23

Izgleda da s temi gnusobami res nimam sreče. V novo hišo mi je nekako uspelo prinesti molje, čeprav sem mislila, da se jih bom z odhodom iz starega stanovanja rešila. Zdi se mi, da sem jih kupila skupaj s koruzo za kokice, ker je bila plastična(!) vrečka polna luknjic. Nato so se mi razširili na zdrob in prepečence - oboje še neodprto. Danes zvečer nameravam narediti generalko v kuhinji in jih bom sigurno še kje našla. So pa strašnoo trdovratni in so se mi v starem stanovanju vedno pojavljali. Se je kdo od vas uspel za vedno rešiti teh črvičkov in kako? Najraje bi vse pošpricala z insekticidom, ampak to zaradi hrane ne pride v poštev :(

Hvala!!

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

25. jul 2005 18:56

V semenarni Kalia se dobi vaba za kuhinjske molje (lepljiva plošča),jo postaviš v kuhinjsko omarico in stvar deluje. l.p.Vesna

aljalja  

član od: 8.6.2003

sporočila: 140

25. jul 2005 19:17

A s to vabo se jih lahko znebis? Jaz sem ze parkrat vse ocistila in zmetala stran pol zivil, pa se mi vedno znova pojavijo. gredo ti molji tudi na obleke?

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

25. jul 2005 19:40

Kuhinjski molji s odrugačni od tistih, ki pridejo v obleko; večji so. Velikokrat jih dobimo že s trgovinskimi izdelki in ne pomaga nič. Vreči v smeti in počistiti, to je to. Sweetie

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

25. jul 2005 21:36

Hvala Vesna, bom poiskala to lepilo! Sem pa ravnokar zmetala cel kup stvari stran in ugotovila, da moram nabavit plastične posode da zaščitim hrano - originalne embalaže očitno ne pomagajo kaj dosti... Mi grejo kar dlake pokonci, ko pomislim na te črve/gosenice in njihove mrežice al karkoli že spuščajo za sabo (ta mrenica na katero se ulovijo mali koščki oz drobtinice hrane je najboljši pokazatelj da imamo molje). Sem pa že prej slišala, da je tega v kupljeni hrani precej in včasih človeka prime, da bi kakšno inšpekcijo poklical...

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

25. jul 2005 23:13

Sem pravi ekspert za kuhinjske molje... Sicer se nam jih še ni uspelo rešiti, ampak malo smo problem vseeno sanirali. Tiste hiške ki jih je omenila ligojna vsekakor delujejo. Kar se pa tiče shranjevanja živil, pa priporočam tiste posede ki imajo v pokrovih poseben nastavek kjer se ven izsesa zrak. Tako je hrana na nek način "konzervirana" in molji ji ne morejo do živega. ivonja Sporočilo je spremenil(a) ivonja dne 25. jul 2005 23:14:53

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

25. jul 2005 23:14

Ker nas deset dni ni bilo doma, in sem imela v omari sestavine za kruh(sezam, sončnična semena, sojina, ržena, riževa, koruzna moka...) ene odprte druge zaprte in so molji in črvi kar zavzeli kuhinjo! Vse zabrisal stran!!!! Smo pa kupili rženo moko in ko smo jo odprli je kar mrgolelo črvov! Zdaj shranjujem vse v hladilniku!! lp

jaca  

član od: 9.4.2004

sporočila: 67

30. jul 2005 18:15

Tudi jaz sem imela pred leti ta problem.Dosti krat so se mi pojavili molji,ker sem enostavno odprla kakšno vrečko in potem tistega pač nisem dolgo uporabljala in naslednjič presenečenje -molji!!!Potem pa sem slučajno bila povabljena na eno predstavitev od tuperwerja in sem tam dobila eno manjšo škatlico za prisotne čeprav sem bila skeptična glede vsega povedanega sem škatlico sprobala z koruzni zdrobom in se je obneslo.Od takrat sem si kupila veliko teh posod za shranjevanj in z molji imam mir.Sicer mogoča malo dražja varijanta ampak če pomisli koliko krat sem vrgla hrano stran to pa spet košta mislim da se na koncu isplača.Te posode so tako narejene da res dobro tesnijo pokrovi in tudi če neka stvar dlje stoji v omari se molji ne morejo zarediti ker nimajo dovolj zraka in kaj vem še česa za razvoj.Veliko uspeha pri premagovanj teh težav . Lep pozdrav Jaca

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

31. jul 2005 2:12

Hvala Jaca, sigurno se bom tudi tvojega nasveta spomnila, če moja rešitev ne bo zalegla. Vso škrobnato hrano sem preselila v navadne plastične posode in če hrana ni že kupljena okužena, si res ne predstavljam, kako bi lahko notri prišli molji...? Bom probala čim manj stvari kupiti v papirnati embalaži, se mi zdi, da so te najbolj rizične.

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

31. jul 2005 9:27

Tudi jaz imam pozitivne izkušnje s tupperwerjevimi posodami za shranjevanje, od takrat, ko jih uporabljam imam problemov z molji manj. Pred tem je bila katastrofa, saj se jih več kot dve leti nisem mogla rešiti in me je kar streslo, ko sem kakšnega videla na vratcih kuhinjskega elementa. Sedaj pa še vedno najdem kakšnega, ko odprem posodo, prinesem ga namreč s hrano iz trgovine, vendar pa tam ostane in se ne raznosi po ostali hrani. Lp, Katjuška katjushka

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

31. jul 2005 11:29

Tudi jaz prakticiram hrano v posodicah. In je res dosti bolje! Uporabim pa kar steklene kozarce z navoji od soka Foster Clark. Ni dodatnih stroškov, učinek pa je isti! LP, Stanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti