Pralni prašek

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

tema odprta - 24. jul 2005 23:23 | ogledi: 41.576 | odgovori: 249

V reklamah za pralne praške nam obljubljajo bleščečo/slepečo čistočo, svežino iz alpskih travnikov in obstojnost barv kot da bi bile obleke kupljene včeraj... Meni na žalost (bolj ali manj) ne uspe nič od tega in mi v kopalnici nočejo žvrgoletii ptičice in padati prekrasni slapovi (ups, to bo reklama za WC čistila ) Ok, šalo na stran. Mene resnično zanima kakšne izkušnje imate s pralnimi praški - jaz jih že kar nekaj časa vztrajno menjavam in se ne morem odločiti kateri (če sploh) najbolje deluje.

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

25. jul 2005 0:34

Meni so vsi isti - od Mercatorjeve trg. znamke, najbolj poceni iz Hoferja, do Ariela ... LP, Staša

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

25. jul 2005 5:55

Uporabljam Ariel že leta dolgo, tako v prahu za kuhanje belega perila kot tekočega navadnega ali color za sintetiko in pisano perilo, pa sem z njim zelo zadovoljna. Ker pa uporabljam vedno mehčalec, sušim v senci oz. v sobi, scier na soncu belo perilo rado porumeni, barvasto pa se malo razbarva oz. posvetli. Pa so včasih rekli, da moraš belo perilo sušiti na soncu, da je lepo, ampak menim, da takrat še niso uporabljali mehčalcev??!! Lep pozdrav! DUŠANKA

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

25. jul 2005 8:46

Imam občutljivo kožo.Mehčalca sploh ne smem uporabljati,a dovolj mi zmehča perilo že sušilec..Ali mi lahko kdo svetuje,kateri prašek naj uporabim,da bi bil najbolj prijazen za kožo? Za najbolj umazano perilo,naprimer nogavice,pa najprej malo podrgnem z milom za perilo in nato vržem v stroj,,se mi zdi da je to še najbolj učinkovito. Lepo se imejte in radi se smejte !!! Vesna

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. jul 2005 9:09

Kaj pa tisti oreščki, ki jih dobiš namesto mehčalca za v stroj??? Loni Makaroni

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

25. jul 2005 9:36

Ligojna, v Leclercu imajo francoski pralni prašek, 2 vrsti, žal mu sedaj ne vem imena, ki je za občutljivo kožo pa tudi perilo zmehča. Sama tudi ne uporabljam mehčalca, ravno zaradi občutljivosti. Bom pogledala doma kako se imenuje, pa tudi cena je kar konkurenčna. lp, Marija

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

25. jul 2005 9:58

Pri perilu se mi zdi bolj pomembno razvrščanje perila po barvah, potem šele prašek. V stroju pa ne sme biti nabasano preveč perila. Belo je belo - to se kuha. Sivo perilo Črno perilo Občutljivo barvasto (razvrščeno po barvah in po stopinjah na koliko se lahko pere) Za belo perilo, ki ga kuham, uporabljam prašek (že dalj časa Ariel). Za vso ostalo perilo, ki se pere na manj stopinjah, pa uporabljam tekoči prašek - gel. K obojem dodajam mehčalec. Bog ne daj, da v belo perilo zaroma kakšna temna nogavica! Perilo sušim na balkonu, ki je sicer zastekljen in ni direktnega sonca ali pa na stojalu. Nikdar na kakšnih radiatorjih ali pa, da se perilo suši 2 dni. Pozdravček!

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

25. jul 2005 10:07

Belo perilo vedno perem na 95 stopinj z pralnim prahom AVA. Vse ostalo pa s pralno tekočino- gelom (mercator, spar). Če je perilo zelo umazano, ali ima kakšen madež uporabim Vanish. Pravijo pa tudi, da je potrebno, od časa do časa pralni prašek zamenjati. Sem pa tudi jaz slišala za neko naravno pralno sredstvo, pa se sedaj ne morem prav spomniti. (neki oreški ali lubje nekega drevesa, ki jih daš med perilo v pralni stroj in so za večkratno uporabo) tanja tominec

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

25. jul 2005 10:46

Midve z mami uporabljave popolnoma enak prašek, enak mehčalec in isti pralni stroj. Moje perilo je snežno belo, dišeče in brez kakršnih koli madežev. Njeno perilo ni bleščeče belo, madeži vedno ostanejo, celo vonj po švicu včasih ostane na kakšni majici. Ko mi je prala ona sem imela vse spodnje hlače sive, vse flekasto - tudi po večih pranjih. Treba je znati prati. Prvo pravilo je, da vedno preberemo navodila pralnega stroja. Drugo pravilo, da nikoli ne prenapolnimo stroja. Nabavite si tehtnico - na stroju vam piše koliko kg perila lahko date v stroj. Tretje pravilo, da res sortiramo perilo po barvah. Belo ne bo nikoli snežno belo tudi če peremo s svetlo modro srajco. Četrto pravilo. Tudi praškov imamo več vrst uporabljajte pravega. Pri oblačilih z madeži uporabimo predpranje. Jaz osebno uporabljam še amwayev sprej za madeže in belilo za barvasto perilo. Ravno zadnjič mi je slučajno mami oprala moje bele hlače, ki jih seveda malo vlečem po tleh in so ob robovih čisto svinjske in ravno take so prišle iz njenega pranja. Po mojem pranju na 30 stopinjah so bile snežno bele. NISO VEDNO PRAŠKI KRIVI ZA NEOPRANO PERILO. Suzi

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

25. jul 2005 11:22

Ligojna, jaz ti priporočam "eko" pralne praške. Ne vem, kako se jih sicer pri nas dobi (v DM sem že vidla neka eko čistila), ampak v Italiji imajo celo linijo izdelkov. Lp, Tjas

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

25. jul 2005 12:44

Jaz se pa ne sekiram. Če opere, opere, če pa ostane kak madež, bo pa opralo naslednjič. Uporabljam pa samo prašek in mehčalec. Brez raznih odstranjevalcev madežev, raznih stvari, da se zaradi njih ne pokvari stroj in podobnih. diling

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti