Pralni prašek

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

7. sep 2016 8:49

Pa se ti ne zdi, da malo kompliciraš? Kupi ga in poskusi, za začetek manjšo škatlo. Če ne bo dovolj dober, še vedno lahko daš zraven v stroj žlico belila, pa bo boljši kot persil. Druga stvar je pa parfum - meni denkmit smrdi. Ne morem pomagati, tako pač je. 

Sonja

miele  

član od: 24.6.2007

sporočila: 207

7. sep 2016 10:37

Ne kompliciram...samo zanimajo me vaše izkušnje...zato je forum da si izmenjujemo,kako je kdo z čim pač zadovoljen...

Miele

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

7. sep 2016 12:21

Za popolnoma belo perilo jaz uporabljam Dasch actilift v prašku, odličen pa je tudi Ariel actilift, le da tega za alergike odsvetujejo. Za barvasto perilo uporabljam tekoči Dash. 

Seveda pa kuhinjske krpe, robce pa kaj belega perem na 90 stopinj. Občasno dodam tudi kis. Krvave madeže popolnoma opere. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. sep 2016 14:17

dosti je vazno tudi od pralnega stroja..

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

7. sep 2016 15:10

Za belo perilo definitvno garantiran uspeh, če dodaš sodo za pranje. Imajo jo v Mullerju v tirkizni vrečki cca pol kile ( morda več). Tudi sicer se lahko doda za madeže. Ta soda je seveda močnejša od tiste bikarbone, ki je za uživanje.

 Bom pa tudi sama poskusila DM prašek. Ni vse v znamki.

kara

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

7. sep 2016 16:29

V čem je pa "point" povsem belega perila, razen v nepotrebnem obremenjevanju okolja? So nam vcepili skozi reklame ali kaj, da je le snežno belo tudi res čisto?

rimljanka

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

7. sep 2016 17:48

Draga Rimljanka, tvoje mnenje sem vedno cenila in  se načeloma  strinjam, da je lahko tudi manj belo perilo čisto. Vendar se tudi spomnim ( sem malo starejše sorte), da je moja babica bele lanene rjuhe " blajhala", tako se je temu opravilu reklo lepo po vindišarsko pri nas na Koroškem. Bele rjuhe je položila na sonce in jih škropila z vodo. Seveda bi bil učinek pri sedanjih materialih in praških ravno nasproten. No, vsekakor je tudi že takrat v dobi pranja z pralnim milom oz." žajfo" in za potokom na ribežl,  belo perilo pomenilo čistočo. Meni osebno je še sedaj  to kar naj bi bilo belo, pomembno da ostane belo. Morda sem pikolovska. Bela barva mi je namreč lepa. Vse dugo pa lahko daje občutek zapranosti. Pa reklama mi je tudi  bolj malo mar. Pa brez zamere, to je pač čisto moje mišljenje.

kara

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

7. sep 2016 18:06

kara je napisal/a:
 Ta soda je seveda močnejša od tiste bikarbone, ki je za uživanje..

kara

 

normalno, saj sta to razlicni spojini. Ena ima formulo Na2CO3 (obicajno je to dekahidrat), druga pa je NaHCO3.

Sonce tudi v danasnjih casih obeli perilo (se posebej crne majcke ), seveda pa ne ce je zaprano.

 

"Stressed is desserts spelled backwards!"

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

7. sep 2016 18:46

Kara, moj zapis je bil namenjen le temu, da bi kdo pomislil, kaj spusti v okolje in, konec koncev, vsaj del, na svojo kožo in s tem tudi v telo, da ima "snežno belo perilo". Vsaj jaz vidim veliko razliko med vodo in soncem tvoje babice in vsemi sodami, belili, optičnimi bleščalci in vragsigavediji še, s čimer v novodobnih časih teče beljenje belega. Ne reci, da ne pod vplivom reklam.

rimljanka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

7. sep 2016 20:43

Imam Hoover, tudi program umazanega perila....saj vem le dalj pere...ampak učinek je super.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti