Pralni prašek

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. dec 2014 16:49

Precej je odvisno od tega, kakšni madeži so na cunjah. Mastne je treba pred pranjem (ali pa po njem, če ne opazite madeža pred pranjem) premazati in zdrgniti s čistilom za ročno pranje posode.

Bombažne ali lanene servirne prtičke najprej potunkam v vodo, ki ji dodam nekaj kapljic zgoraj omenjene tekočine in si tako olajšam dvojno pranje. :)

 

 

Vanja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

5. dec 2014 16:32

No saj nekaj "domačih zdravil" kar uspešno uporabljam (cet za mastne madeže, hladno slano vodo za krvave, jogrut za rdeče vino......), ampak mi vedno uspeva pridelati tudi take strokovne, ki jim nobena žavba ne gre do živega.

 

Miribon- šele zdaj sem videla, da sprašuješ za domače pralno milo: verjemi, ga ni bolj dražilnega, kot je domače pralno milo! Poskrbi, da bo perilo res dobro sprano (pralni stroji, ki perejo in splakujejo tako rekoč brez vode, ne morejo oprati brez vedno bolj morilskih detergentov, splahniti pa sploh ne) in pozabi na mehčalec, pa bo.

Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. dec 2014 21:20

limnol je napisal/a:
 in pozabi na mehčalec, pa bo.

Zamenjaj ga z belim kisom. V EuroSpinu je poseni in nima vonja, vsaj potem ne, ko pride perilo iz stroja.

rimljanka

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

5. dec 2014 22:01

limnol je napisal/a:

Miribon- šele zdaj sem videla, da sprašuješ za domače pralno milo: verjemi, ga ni bolj dražilnega, kot je domače pralno milo!

 

D: No, pa sem mislila, da ne to tako slabo, kot znajo biti praški z oznako 'dražilno'. Toliko o tem...

Life is war against boredom~

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

12. dec 2014 19:39

MiriBon je napisal/a:

Mene pa zanima, če in kje bi se dalo najti sredstvo (tekoče ali v obliki praška) za ročno pranje (občutljivega) perila.



Life is war against boredom~

 

Jaz uporabljam za občutljivo perilo tekoči Coral. Tudi lepo diši, tako ne dam mehčalca.

 

Biba

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

12. dec 2014 19:46

Madeže pa je potrebno, kot so že prej povedale, obdelat preden gredo v stroj. Na obličih, če je le možno takoj, da se ne zasušijo in sicer navadno milo ter mrzla voda. Se mi zdi, dato v prvem trenutku najbolj pomaga. Zagotovo pa mrzla voda za kri. Sicer pa tudi sama dodajam k belemu perilu sodo bikarbono in prašek v prahu. Če perem na 60 stopinj belo (krpe in brisače) pustim kakšno uro tudi namakat. Opažam, da to zelo pripomore bolj belemu perilu.

K tekočim praškom pa vedno dodam 0,5 dl belega kisa, ki poudari barve.

 

Biba

miele  

član od: 24.6.2007

sporočila: 207

5. sep 2016 12:52

Lepo pozdravljene

 

Uporabljam skoz,pralni prašek in gel znamko Persil.Zdej sm pa reku,da bi zamenju mal,in bi kupil znamko od Dm.Zanimajo me vaše izkušnje.Sploh za belo perilo,Ker belo mora res bit Belo in čisto.Ne prenesem zapranega perila...

 

A bom zadovoljen z njim od Dm?

 

Hvala.

 

Lp Miele

Miele

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

5. sep 2016 22:38

Jaz sem. Za tebe bi morala pa v kristalno kroglo pogledat, pa sem jo ferderbala.

lp

cervus

milja44  

član od: 2.1.2014

sporočila: 152

6. sep 2016 18:01

Miele, če boš zamenjal znamko Persil za DM Denkmit boš najpametneje ravlal, vsaj tako napoveduje VIP ov test. Sama sem preizkusila z zadovoljstvom. DM prašek za barvno perilo se je uvrstil na najvišje mesto, torej nad Persil.

milja44

miele  

član od: 24.6.2007

sporočila: 207

7. sep 2016 1:01

Kako se pa obnese za belo perilo?Si preizkusila?

Miele

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti