Pralni prašek

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

1. dec 2014 19:20

Za zelo občutljivo perilo uporabljam Perwoll,je pa zelo dober Ariel bucato a mano- v tekoči obliki- preverjeno sem z njim prala vse volnene in svilene stvari na roko. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

1. dec 2014 19:51

Specializirane trgovine s spodnjim perilom bi morale prodajat tudi praške/tekočine za delikatno perilo. Jaz perem moje spanxe in še kako malenkost kar s šamponom. 

Vanja

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

1. dec 2014 21:47

Tu je test pralnih praškov za pranje barvastega perila. Jaz uporabljam DMov Denk Mit prašek in sem zelo zadovoljna.

Vir: Revija VIP, oktober 2014

 

saša

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

1. dec 2014 21:53

Hvala, bom pogledala, če imajo kaj v müllerju/merkatorju/tušu~

Me pa zanima, ali sploh še kje prodajajo kako bolj ali manj naravno sredstvo za ročno pranje (a mila za pranje sploh še obstajajo?), ker do sedaj sem zasledila samo oznake za dražilno...

Life is war against boredom~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 01.dec 2014 22:21

Tomorrow  

član od: 25.9.2011

sporočila: 53

1. dec 2014 22:01

ribaracarak je napisal/a:

V boju z madeži je zelo učinkovito tole.

 rrr

 

jaz perem belo na 60°in tudi jaz madeže namažem s tem. se mi pa zdi, da so praškasti praški bolj učinkoviti od tekočih detergentov. meni je DM-ov kar uredu, tudi nima nadležnega vonja.

vse ostale cunje perem na 40°.

bolj pomembno se mi zdi to, da se stroj ne napolni preveč. npr. pri belih mora ostati za 3 brisače prostora, barvnih je lahko le za dobre pol stroja, se bolje opere in ne mečka in ne raztegne. 

 

 

miis  

član od: 24.3.2008

sporočila: 173

2. dec 2014 9:59

Pralni prašek za občutljivo perilo prodajajo takorekoč povsod. Trdo milo za ročno pranje in pasto za ročno pranje v tubi sem videla v DMu.

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

2. dec 2014 11:06

Pred mnogimi leti je dermatologinja moje hčerke rekla, da je za ljudi za občutljivo kožo najbolj primeren Persil, Dash, Ariel pa je precej agresiven. Jaz kupujem Ariel actilift za bele stvari in sem zelo zadovoljna z belino. Kupujem pa ga v Mullerju in ni poceni, ampak od vseh najboljši, kar sem jih kdaj imela. Sem sprobala Dash actilift, niti slučajno ne gre kri iz robca. Tudi po Persilu ne. Sicer ga ne porabimo tako veliko, ker je veliko več barvastega perila. 

Drugače pa za barvasto perilo uporabljam Dash v tekoči obliki, da ne ostaja kakšnih  madežev na temnem perilu. Lepo diši. 

DM ima kar nekaj dobrih izdelkov, me ne preseneča test. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

2. dec 2014 12:15

Kjerkoli - vse, kar je označeno, da je za volno, svilo in take reči, bo v redu. Z navadnim otroškim šamponom tudi ne moreš zgrešiti. Pralni praški so prav tako polje kot kozmetika - prodaja se čuda, deluje pa..... odvisno, kolikor verjameš. Mene bolj zanima, kje kupim take madeže, ki jih praški iz reklam tako veličastno dstranjujejo.

Sonja

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

2. dec 2014 12:24

limnol je napisal/a:

Mene bolj zanima, kje kupim take madeže, ki jih praški iz reklam tako veličastno dstranjujejo.



Sonja

 

Limnol, lahko se naredijo tudi brezplačno  .

SMARTY1

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

4. dec 2014 11:06

Uporabi metodo oziroma pogled »cesarjeva nova oblačila«.

rdkapica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti