Velemojstrice pomagajte -bučke

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

28. jul 2005 6:10

No evo, še moj recept za nadevane bučke: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4886 Moja tašča, ki se gre zdravo brezmesno kuhanje, pa jih nadeva z mešanico riža, tofuja in začimb ali pa s skuto in zelenjavo. tjas

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

28. jul 2005 9:27

Uh, kako ste pridni. Buče gor, buče dol. Pa še jaz pristavim svoj piskrček in vam pošiljam recept za MARMELADO IZ BUČ, iz navadnih rumenih. Mogoče so dobre tudi druge vrste buč. Sama še nisem poskusila. Torej: - 1,5 kg drobno narezanih buč na kocke - (čim manjše - cca 1cmx1cm) - 1,5 kg sladkorja potreseš po narezanih bučah (lahko malo manj) in dodaš: - 1 citronko (ali 2 celi prerezani limoni) Vse skupaj pustiš stati pokrito z gazo na hladnem 24 ur in večkrat vmes pretresemo. Kuhamo cca 2 uri, med kuhanjem mešamo in vmes dodamo malo klinčkov, žlico cimeta in rum. Na koncu dodamo še želin. Vlijemo v vroče kozarce, zapremo in pokrijemo z odejo. Mjam, ta marmelada prija zelo dobro zvitim palačinkam. Pa lepo se imejte. LP oliva Sporočilo je spremenil(a) oliva dne 28. jul 2005 09:28:13 Sporočilo je spremenil(a) oliva dne 28. jul 2005 09:30:34

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

28. jul 2005 14:09

Marmelado iz buč sem že delala, po podobnem receptu kot Dušanka, le da nisem dodala pomaranč. Torej samo buče, limonin sok in banane, nato pa sladkor in želin. Kuhala sem jo tudi približno tako dolgo kot Dušanka, brez mariniranja. Je izjemno okusna marmelada!!! Priporočam vsem, ki imate viška buč in radi marmelade. Naslednjo bom naredila po receptu, ki ga je poslala Oliva. (Oliva, se že vnaprej zahvaljujem za recept.) lp, burbonka

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

28. jul 2005 20:45

Spet jaz..........danes sem šla po nakupih da dobim klinčke...........in dragi mi je namesto klinčkov prinesel cimetove palčke.............pravi da oni to dajejo v kompot...........tako da od klinčkov nič........tudi citronke nisem našla.........groza........kompot pa namočen.......... A bo ful zanič kompot če ne bo notri citronke in klinčkov - kaj menite.........res ne vem kaj naj naredim........... V takih trenutkih ful pogrešam Slovenijo...........prosim pomagajte mi, s čim naj nadomestim klinčke in citronko..............a lahko namesto citronke limonin sok? cukrček

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

28. jul 2005 23:51

ja, lahko daš limonin sok, pa tudi cimetove palčke - tako delam kompot jaz: 1 kg bučk 7 dcl vode 0,5 dcl ruma 0,5 litra belega vina 40 dag sladkorja sok 1 limone 2 cimetovi palčki Bučke obvezno oluši in odstraniš seme, narežeš na manjše kocke. Zavreš vso tekočino z lim. sokom in cimtovimi palčkami in v vrelo streseš vse narezane in očiščene bučke. Vre naj max. 10 minut (jaz pustim da vre nekje 5-8 minut.) še vročće polniš v kozarce in dobro zapreš, lahko tudi pasteriziraš, ni pa nujno. Kompot pa je ODLIČEN :) LP Zala

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

29. jul 2005 1:38

Zala hvala ti - čist sem proč od skrbi ker nisem našla citronke in klinčkov - pa prvič delam kompot.........2 kili bučk sem narezala...........hvala še enkrat........... LP cukrček

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

29. jul 2005 6:18

Cukrček, ali ste poizkusili pripraviti bučke po receptu "bučke na Anžetov način" - je res odlično, ne bo vam žal. Lep pozdrav! Dusanka

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

29. jul 2005 7:54

Dušanka kako da ne..............tudi komentar sem napisala.............tako enkratnega okusa pa še dolgo nisem doživela................mož je bil totalno navdušen..............nisem si mogla predstavljati da je ta zadevo lahko tako okusna...................obožujem bučke........danes bom pa "slano bučkino pito"poizkusila narediti - po maminem receptu..............če bo katera želela recept...........čeprav dvomim, da ga ne poznate.........in pa seveda dokončati kompot............. LP vsem skupaj ............. Kakšno vreme imate v Sloveniji? cukrček

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

29. jul 2005 8:34

Zdravo! Seveda želimo recept za slano bučkino pito. Ker v mojem vrtu trenutno še ni veliko buč, sedaj le shranjujem recepte. Glede pa na to, koliko sem jih posadila in kljub temu, da so mi jih pokosili, ker so rastle na travniku, rabim še kar nekaj receptov , da bom vse spravila v promet - he,he Aja - pri nas je vroče, vroče.. LP Tina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti