Velemojstrice pomagajte -bučke

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

26. jul 2005 11:41

Ja in take polnjene bučke lahko tudi zamrznete in potem še zmrznjene postavite v pečico in spečete. Razlika je le v tem da bodo zamrznjene spustile malo več vode...me pa ne moti. ANJA

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

26. jul 2005 11:51

zmagovalec poletja. Kose piščanca najprej malo popečem na čisto malo olja, nato predenem v ognjevarno okroglo posodo in v pečico z njim. 10 minut pred koncem pečenja čež meso naložim bučke (trenutno so neke okrogle, bolj majhne, rumene barve, podobno melonam -- seveda vse seme izrežem), jih potresem z mešanico oljčnega olja, sveže bazilike in soli. In naprej v pečico. Moj dragi je čisto navdušen. Stana.r., katere bučke uporabljaš za kompot? MImika

Nelly  

član od: 29.10.2003

sporočila: 264

26. jul 2005 14:40

Napisala bom recept za bučkin kompot, ki preslepi skoraj vsakega, ki ga poizkusi. Mislijo, da uživajo ananasovega. Torej: • 2kg na kocke narezanih bučk prekrij z vodo. Dodaj 2 do 3 dcl vinskega kisa. • Po 24-ih urah speri bučke pod tekočo vodo. Odcejenim bučkam dodaj 2,5 l vode, 1 kg sladkorja, 10 klinčkov, 4 cimetove skorje, ½ citronke, 1dcl ruma, 1vanilij sladkor. Kuhaj –vre naj 3 do 5 min. ! Še vroče polni v kozarce. Dobro zatesni in počasi ohlajaj (jaz jih zavijem v deko) Iz navedene količine napolniš 6 do 7 kozarcev LP! Nelly

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

27. jul 2005 12:51

Nelly, še tebi enako vprašanje. Kakšne bučke? Cukine? Ali kakšne domorodne vrste? Mimika

pavka  

član od: 31.5.2005

sporočila: 20

27. jul 2005 15:20

pozdravljene! Pišem glede bučkinega kompota. Uporabljam tiste dolge rumene in zelene buče, odstranim semena, narežem na kocke in pustim stati v kisu, kot je že bilo napisano v prejšnji debati. Ker pa naši ne marajo preveč samih buč, dodam, kojih odcedim na kocke narezane breskve ali hruške. Potem vse skupaj prekuham v vreli, sladki in z začimbami odišavljeni vodi in napolnim v vroče kozarce ter zaprem. Moram reči, da kompota hitro zmanjka, mi mu pravimo kar sadna kupa, dodaš kakšno banao, malo stepene smetane na vrh in mljask...... odličen poobedek ali popoldanska malica. LP pavka pavka

Nelly  

član od: 29.10.2003

sporočila: 264

27. jul 2005 16:22

Mimika. uporabljam take bučke, kot jih je opisala Pavka. Veselo kompotovanje! Nelly

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

27. jul 2005 18:57

Mimika, sem tudi jaz v trgovini opazila te bučke, vendar si jih nisem upala kupiti. Povej kaj več - prosim. Danes sem z vrta prinesla prvo bučko in en paradižnik. Hura za moj bonsai vrtiček, za katerega nimam veliko časa, tako da je prepuščen Tarzanu... Lumpica

albrehti  

član od: 10.4.2004

sporočila: 4

27. jul 2005 22:51

Kaj pa marmelada iz bučk? Ali ima kdo recept? Ivan Albreht

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

27. jul 2005 23:49

Pozdravljeni vsi skupaj.............nisem vedela da se da toliko stvari narediti z bučkami.........jaz sem tista, ki ji je tast prinesel 20 kg bučk...........seveda ko je videl da jih vlagam in ostalo je potem še kar nosil in nosil bučke.............hiša je bila polna bučk.............seveda če ne bi bilo vaših receptov in nasvetov, ne vem kaj bi naredila..........mislila sem da so bučke dobre samo če jih paniraš - zdaj jih pa jem na vse načine..........vse kar napišete poskusim narediti.......... Jutri delam kompot - imam pa problem s sestavinami...........neznam francosko, mož pa nezna slovensko in ne vem kako naj mu prevedem KLINČEK.............a kdo ve, kako se to reče po hrvaškem? Zanima me tudi, da ko narežeš bučke za paniranje.............in jih potem zamrzneš.............pa ko jih odmrzneš - a se jih da panirati.............ne vem - a je katera to že kaj poizkusila? Jaz jih bolj na tenko režem in ne vem kakšne bodo ko jih odmrznem...........pa tako jih imamo radi panirane......... Pa še glede omake iz bučk - kaj je boljše za omako..............naribati bučke al bolj na drobno narezati........polno skrinjo bučk bom imela hahahah LP vsem za nasvete in odgovore............. cukrček

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

28. jul 2005 2:57

Albrehti, včeraj sem delala marmelado iz bučk in sicer takole: 1,5 kg bučk sem olupila in naribala na multipraktiku, olupila dve pomaranči, tri limone in dve banani in vse skupaj zmlela, kuhala pol ure, čisto malo prilila vode, ko se je skoraj posušilo, dodala 1 kg diabetičnega sladkorja in 1 gelfix ter še kuhala ob stalnem mešanju približno pol ure - pa v kozarčke. Ko sem jo poizkusila, je bil okus, kot bi jedla marelično marmelado. Meni je všeč. LP Dusanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti