Domače krvavice in kranjske klobase

neznan uporabnik
tema odprta - 27. avg 2001 8:02 | ogledi: 9.494 | odgovori: 1

Spomnim se okusnih klobas pri moji babici. Okusne kranjske klobase, kot jih je naredila moja babica (na gorenjskem), jih ni več. Ali ima kdo še recept za izdelavo kranjskih klobas in krvavic, kot so jih delali včasih.

Hvala

Miha

neznan uporabnik

27. avg 2001 18:20

Krvavice: Moj sosed jih je delal takole: 1 cela svinjska jetra, 1 svinjska pljuca, polovica svinjske glave, 3kg jesprenja, 3kg kase, disave: cebula, meta, majaron, bazilika, poper), sol, mast od crev, kri, ocvirki in creva; Drobovino in meso od glave je skuhal. Pljuca je kuhal posebej in vodo v kateri so se kuhala zavrgel. Jesprenj in kaso je skuhal (al dente).Drobovino in meso je zmlel, ter dodal kuhan jesprenj in kaso, in po potrebi dodal juho v kateri se je kuhalo meso in drobovina. Dodal se skuhano kri, ki jo je zmlel. Vse odisavil, osolil, zabelil z mastjo in ocvirki. Dobro zmesal, natlacil v ociscena creva in zaspilil. Napolnjene krvavice je potem pocasi skuhal v juhi, v kateri se je kuhala drobovina in glava. Kuhal jih je do takrat, ko jih je prebodel in je iz njih pritekla cista juha. Nato jih je nalozil na pripravljeno desko in pustil hladiti 3 dni. Krvavice so bile res dobre, posebej, ker smo jih pekli v ne prevroci pecici (+60-180°C). Pozdrav Henri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti