Riba na soli

tejc  

član od: 6.4.2004

sporočila: 65

tema odprta - 21. jul 2005 10:44 | ogledi: 8.338 | odgovori: 39

Ali ima kdo izkužnje z ribo pečeno na soli vendar ne pokrito s soljo pač pa samo položeno na sol(tako kot pečemo piščanca)Hvaležen za vsako informacijo.

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

21. jul 2005 15:07

Če se ne motim, je to enkrat pripravljal Tim Maelzer, ki kuha na VOX-u. V pekač je nasul zelo grobo sol, nanjo pa dal ribo, ki jo je prej mariniral. Na ribo mislim, da je dal še nekaj začimb. In spekel vse v pečici. Recepta si žal nisem zapisala, tako da se spomnim samo tega. Verjetno nisem kaj prida pomagala. Kako se pa pripravi piščanec na soli? burbonka

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

21. jul 2005 17:14

En recept za ribo na soli je v knjigi sredozemska kuhinja. Zvečer, ko pridem iz službe, ti lahko pošljem, kaj pravi. Sem ga ravno pred kratkim gledala in mislim, da narekuje prav peko ribe NA soli. burbonka, recept za piščanca na soli pa najdeš v bazi. Vsi ga zelo hvalijo, tako da je očitno zelo dobra zadeva. Tjas

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

31. jul 2005 8:43

Hejla tejc, prehitro sem obljubljala. Recept, ki ga imam, je za peko ribe v solni skorji in ne samo na soli, kot si želel ti. Če pa te zanima ta recept, ti ga lahko vseeno pošljem. Lp, tjas

Čokoladna_Sovica  

član od: 7.2.2014

sporočila: 4

7. apr 2014 21:24

Ribo očistimo in položimo v pekač. Pokrijemo s 1 kilo soli v katero lahko damo česen in začimbe.To je odličen način peke riba saj je riba zelo okusna(preverjeno), ne smrdi ter olje ne škropi. Je izjemno preprosto in okusno. Zraven se prileže krompir z blitvo in pinjolami. Upam da sem pomagala in reklamirala odličen in okusen način peke ribe.

Čokoladana_sovica

Čokoladna_Sovica

Čokoladna_Sovica  

član od: 7.2.2014

sporočila: 4

7. apr 2014 21:24

Ah aja alu folijo lahko položiš črz ribo medtem ko pečeš vendar ni potrebno

Čokoladna_Sovica

bučmanka  

član od: 11.4.2013

sporočila: 1793

8. apr 2014 11:10

sem šele kasneje videla da je vprašanje že staro iin da je Čololadna sovica le svoj recept napisala...no vseeno par receptov in eno daljše navodilo je bilo v Odprti kuhinji...prilogi nedela...imam spravljene, če jih kdo rabi lahko poskeniram in pošljem

 



bučmanka

Sporočilo je spremenil(a) bučmanka dne 08. 2014 11:13

gajka  

član od: 16.4.2006

sporočila: 307

9. apr 2014 18:32

Če dam pečt v sol postrv koliko časa jo moram pečt in na koliko stopinj? Ribe rada jem samo jih ne pečem ker vsem potem smrdi po stanovanju.Tako da si jih lahko privoščim redko v gostilni.LP

gajka

Mirc86  

član od: 17.12.2011

sporočila: 33

13. apr 2014 9:50

Gajka, to je pa čiso preprosto, Če imaš picopek in zunaj kakšno teraso, se lahko to naredi zunaj in potem nimaš težav s smradom. Jaz nič ne kompliciram, samo ribe zjutraj očistim, posolim, malo vegete... Ribam dodam notri tudi sesekljan peteršilj in česen, nekaj vejic rožmarina, ter obvezno jih tudi znotraj dobro solim. Pri tem receptu ne moreš nič zgrešiti, ribe bodo boljše kot v vsaki gostilni. Včasih me ima, da bi gostilničarje pošteno okregal, saj ti na krožnik po zasoljeni ceni dajo nenasoljeno ribo, brez začimb, po možnosti premalo pečeno. Lahko jih je sram! Tako, da se gostilniških rib(tudi ob morju) izogibam.

 

Na morju sem poskusil po istem receptu peči tudi orade na oglju in rešetki. Okus po oglju doda še dodatno piko na i ribi. 

Mirc86

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

13. apr 2014 15:41

Če je riba sveža potem ne smrdi. Sploh pa je težko govoriti, da riba smrdi, ima svoj duh, ki pa je daleč od smrada. Tudi začimbe kot so česen, na ali v ribo ne sodijo, saj potem povsem prekrijejo njihovo aromo. Še manj pa gre na ribo vegeta , to je pa že pravo bogoskrunstvo. Sveža riba se samo rahlo posoli , morska manj, saladkovodna lahko nekaj bolj in na gradelo z njo. Nikakor je ne pečemo nad ogljem, zakurimo zgolj z lesom najbolje je če imamo trto, lahko tudi oljko . Ko je pečena ji dodam nekaj kapljic izvrstnega olivnega olja in to je vse. 

hedonist

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

13. apr 2014 15:50

Se strinjam s hedonistom.

Se pa spomnim, kako se je ata držal za glavo, ko se je mama spravla felirat postrvi 

Lp od R.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti