Maline

janja14  

član od: 17.7.2005

sporočila: 27

tema odprta - 19. jul 2005 14:30 | ogledi: 5.158 | odgovori: 8

Začela se je sezona malin pa me zanima ali imate kakšen recept

limonca

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

19. jul 2005 15:01

Hej, pri nas bo danes za sladico vanilijev sladoled (domač, sem ga naredila včeraj), potresen z malinami in borovnicami...... Trenutno mi pade na pamet kakšna torta z nadevom iz malin, malinova pita (+kisla smetana in skuta) ali pa tole, ki je zelo hitro, super osvežilno in enostavno: <http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?kategorija=sl> drugače pa je zelo dobra sladica iz malin v obliki majhnih tortic (kot bi jih pekel v modelčkih za muffine) - narediš krhko testo kot za pite in spečeš "testene školjke" oz "kalupe" v modelčkih za muffine (ali pa če imaš originalne modele), jih ohladiš, nato pa nadevaš z vanilijevo kremo (skuhaš vanilijev puding, ohladiš, primešaš stepeno smetano in dobro zmiksaš oboje). Tortice s kremo postaviš v hladilni za najmanj eno uro, da se krema strdi.....medtem očistiš, opereš in osušiš maline ter skuhaš rdeči ali prozoren preliv za torte (npr. Dolcela, v takšnih malih vrečkicah, kot je vanilin sladkor).... ....tortice s kremo vzameš iz hladilnika in na vsako naložiš okoli 2 žlici malin, ki jih lepo poravnaš. Potem vzameš čopič ali malo žličko in preliv prevlečeš oz. premažeš čez maline (sama priporočam čopič)...ampak previdno, ker se preliv v kratkem času hitro strdi! Potem nastanejo takšne lepe mini tortice za nekaj grižjajev...originalnega imena res ne vem, vidim jih skoraj vsako leto ko grem gor bolj na sever :) Izgledajo super, pa tudi dobre so za dol past! Enako lahko narediš tudi z borovnicami recimo..... Ali pa muffini z dodatkom malin.... Zala

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

20. jul 2005 7:56

Ja jaz naredim male mafinčke, po receptu za bananine mafine, katerim dodam sveže maline. Naredila sem tudi malinovo marmelado (seveda ni za tiste ki jih motijo tiste drobne semenke ki so v malinah), malo sem jih samo oprala in dalam zmrznit za zimske sladičke. Pa nekaj smo jih pojedli kar tako samo s sladkorjem in malo ruma, pa v domačem sladoledu, najboljše pa so kar takoj iz grmička v usta....to prakticirava z mojim skoraj 2 letnim sinom ki obožuje po njegovih besedah "mine"(maline). ANJA

janja14  

član od: 17.7.2005

sporočila: 27

21. jul 2005 19:19

HVALA ZA NASVETE LP. limonca

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

22. jul 2005 14:20

Včeraj je pri nas padel štrudel iz skute in malin. Po čisto klasičnem postopku, spodaj običajen skutin nadev zgoraj pa obilo malin, nekaj ameriških borovnic malo sladkorja in cimeta. Preprosto in dobro. Žal nam je večino malin ki so dostopne od spodaj veselo osmukala naša zlata prinašalka, ki je naravnost nora nanje. Tudi ameriških borovnic se ne brani in si kar sama postreže z grmička. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

25. jul 2005 9:09

hahaha sem pa mislila da je samo naš pes (nemški ovčar) tak vegetarijanec...tudi pri nas poje vse maline ki jih doseže, prav tako tudi grozdje , jabolka iz ta nizkih jablan, ribez, jost....seveda pa malča tudi korenje, kislo solato, paradižnikovo solato, edine stvari ki je ta pes ne je so banane. ANJA

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. jul 2005 9:12

Imamo tudi mi enega štirinožnega vegija pri hiši, pa tudi naš ne mara banan. Loni Makaroni

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

25. jul 2005 11:02

Teli naši mali prijatelji so pa res vsako leto bolj podobni nam ali ne? Ne morete verjeti, da je kolegičin pes je imel že dvakrat namišljeno"nosečnost". Tudi namišljeno skoti in nato hodi okoli s plišasto igračo. Suzi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti