Borovničev "štrudelj"

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

tema odprta - 17. jul 2005 22:28 | ogledi: 15.777 | odgovori: 15

Živjo!

Ker je čas borovnic, me zanima kako delate borovničev "štrudelj" (zavitek).

Predvsem kakšen nadev uporabite?

Sama sem ga pripravila iz borovnic, smetane in malo skute.

Vendar mi ni bilo všeč, ker je bilo zelo sočno. Za moj okus preveč.

Prosim za nasvete.

Hvala. Rožica.

Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

18. jul 2005 11:23

Priznam, da borovničevega še nisem delala, ostale sadne delam pa tako, da sadje sladkam, dodam cimet in malo pustim, da izteče sok. Nekaj soka pomešam z drobtinami ali ovsenimi kosmiči in primešam sadje. Z drobtinami ne pretiravam, ker je hitro pregosto. Testo pokapljam s stopljenim maslom, nadevam sadno maso in zvijem. Na koncu prelijem štrudlje s stopljenim maslom. Sadnim štrudljem ne dodajam skute - raje naredim skutnega posebej. Samo jabolčnega naredim drugače. Podobno kot ga delajo na Dunaju. lp, burbonka

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

27. jun 2010 17:41

Staro vprašanje, pa mislim, da je med tem časom še kdo delal borovničev zavitek. Bi lahko delil izkušnje z nami?

Hvala, lp

peter

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

27. jun 2010 18:00

Borovničev štrudelj je zelo sočen.Jaz ga ponavadi delam tako da testo namažem s skuto v katero sem vmešala jajca , kislo smetno in vanilin sladkor potem potresem z borovnicami in pa s sladkorjem da pa ni premoker ga potresem z drobtinami in sicer kar z navadnimi od kruha. Sicer lahko bi bile tudi piškotne. Če pa ga ne delam s skuto pa testo namažem s stopljenim maslom potresem z borovnicami, sladkorjem, vanilijevim sladkorjem in pa z drobtinami. Naj še povem da ne potresem toliko borovnic da se ne vidi testa kajti manj je več in je bolj okusen saj so borovnice res zelo sočne in močnega okusa. Pa dober tek. irena66

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

27. jun 2010 19:05

borovnice, sladkor, ovsene kosmiče (namesto drobtin), jaz pač delam brez skute. klavdija

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

27. jun 2010 19:50

Jaz ga delam tako kot irena66 ,samo da namesto droptin dam zmlete albertove piškote.Res pa nedam veliko borovnic. Milži

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

27. jun 2010 19:56

Blagor vam, punce, gotovo same nabirate borovnice in imate dobra "lovišča", da jih naberete dovolj za štrudel. Jaz borovnice kupujem na ljubljanski tržnici in se mi zdijo predrage za štrudel, pa tudi borovnice imam najrajši surove. Štrudel pa se mi zdi boljši npr. iz češenj. No, stvar okusa! teta torta

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. jun 2010 14:07

Sicer sem sama tudi bolj kot teta torta, se mi zdi škoda oborvnic za zavitek (jih raje eventuelno za kakšno želirano zadevščino na skutini masi uporabim). Bi pa rekla takole: jagodičevje velja, preden se ga uporabi za kakšno peko, izsušiti. To pa tako, da se obilno in izdatno posuju s sladkorjem v prahu in se počaka, da bo sladka voda iztekla (tu imava s stano.r en interni štos, ker sem enkrat baje do centilitra natačno napovedala, koliko vode gre ven iz sadja). Drugačese se v borovničevem zavitku lepo kombinirajo tudi mleti mandlji. Če daš pa vmes še kakšne lističe, je pa sploh fensi. Vendelina jr.

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

29. jun 2010 21:34

No, ravno to sem naredil- na skuto sem potresel nalistane mandlje, res fensi. Samo, nismo ljubitelji drobtin, in ker nisem razmišljal v to smer kot Vendy, smo imeli poleg štrudlja še nekaj nevemkakobiimenoval na žlico. Pač, preveč tekoče. Dobro pa tako...

Predvidevam, Vendy, velja z borovnicami narediti podobno kot z jagodami v Majski torti - rahlo premečkati?

peter

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. jun 2010 8:50

Ah, borovnice so tako drobne, dase bodo "zmečkale" tudi same. S tem, ko s sladkorjem iz njih vlečeš vodo ven, se jim zmanjša prostornina in dobiš čisto zadosten "zmečkan" vtis. Vendelina jr.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

30. jun 2010 13:02

lahko pa dodaš v zavitek piškotne drobtine in se s tem izogneš temu, da bi vse teklo ven, ker bojo drobtine vsrkale tekočino. tako ti ni treba sladkat borovnic.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti