Kokosov nadev za torto

neznan uporabnik
tema odprta - 24. avg 2001 11:55 | ogledi: 12.975 | odgovori: 57

Zanima me, če ima kdo recept za kokosov nadev za torto. Mislim, da ne vsebuje pudinga in je zgoščen z želatino,... saj nekaj bi že spacala, bi bila pa res vesela kakšnih receptov. Se pa ne mudi, ker me par dni ne bo.

Hvala v naprej.

Tina

neznan uporabnik

3. sep 2001 14:53

Predlagam ti zelo enostaven in osvežilen nadev za torto:zmešaj dve kisli smetani,10 žlic sladkorja v prahu in 10 žlic kokosa. branka žula

neznan uporabnik

3. sep 2001 23:12

Res hvala. Edino me skrbi, da ne bo preveč tekoč. Ga bom pa zgostila s želatino. Sem prav vesela, imam občutek, da bo OK.

neznan uporabnik

4. sep 2001 7:09

Ni straha,da bo tekoče; namaži in daj v hladilnik, da se biskvit še malo navlaži.

neznan uporabnik

4. sep 2001 12:32

Kokosov nadev lahko pripraviš tudi takole: 6 žlic mleka, 100 g kokosove moke, 2 jajci, in 6 žlic ruma zmešaš, nato zavreš in ohladiš. Vmešaš 0,5 l stepene sladke smetane in s to kremo premažeš plasti biskvita. Torto okrasiš s smetano in posuješ s kakavom. Če jo okrasiš še z Rafaello kroglicami, je to "Rafaello torta". Lep pozdrav!

neznan uporabnik

4. sep 2001 17:14

Super recept. Ima kdo še kakšnega posebnega za bilokatero pecivo, ki vsebuje kokos? Moj mož bi ga namreč jedel še v juhi, tako ga ima rad... pa bi rada napekla za roj. dan vse na bazi kokosa. Na KulS sem že vse pregledala, zdaj iščem še kaj. Pozdravčke od Tine Z.

neznan uporabnik

7. sep 2001 8:18

Še en recept za kokosov kolač. Potrebujemo: 30 dkg moke 1/2 pecilnega praška 1 vanilin sladkor 20 dkg sladkorja v prahu 20 dkg margarine 5 dkg kokosove moke 4 jajca 1/8 l mleka Penasto umešani margarini dodamo sladkorno moko, vanilin in 4 rumenjake. Dodamo izmenično kokosove kosmiče, moko s presejanim pecilnim praškom in mleko. Nazadnje primešamo še sneg iz 4 beljakov. Spečemo v pomaščenem in pomokanem pobročnem modelu (v sredini naj ima luknjo). Pečemo ca 3/4 ure pri zmerni vročini. Ohlajenega premažemo s stopljeno čokolado, ki ji jaz dodam malo tekoče sladke smetane ali masla in po vrhu takoj potresemo kokosovo moko.

neznan uporabnik

10. sep 2001 7:10

Še en recept : KOKOSOVI PIŠKOTI Z VANILIJO 125 g sladkorja 2 jajci ščepec soli vanilij sladkor 250 g margarine 250 g moke 250 g kokosa Sladkor,sol,jajca,margarino in vanilij penasto zmešamo, nato dodamo moko in kokos. Iz testa potem z žličko zajemamo kepice in jih zlagamo na pekač obložen s peki papirjem. Pečemo v segreti pečici 12 - 15 minut na 200 C. Upam, da bo tvoj mož zadovoljen.

neznan uporabnik

10. sep 2001 15:01

Se dva kokosova recepta: Kokosovi Piskoti 1/2 kg moke 10 dag kokosove moke 2 jajci 15 dag sladkorja 20 dag margarine 1 pecilni prasek naribana limonina lupinica Vse sestavine zmesajte v testo iz katerega naredite kroglice - pecete pri 200C, okrog 15 minut. Kokosova rolada Sestavine: 300 g kokosove moke 250 g sladkorja v prahu 200 g raztopljene margarine/masla malo mleka 150 g raztopljene cokolade Sladkor zmesajte s kokosom in dodajte raztopljeno margarino/maslo. Mogoce je potrebno dodati malo mleka da postane masa gladka. Razdelite zmes v dva dela, v enega dodajte raztopljeno cokolado. Na alu folijo namazite najprej celotno cokoladno maso, in preko nje belo maso. Rolado pazljivo zvijte (samo maso, brez folije - folija je samo v pomoc) tako da dobite rolado iz belega in rjavega dela. Hladi se v hladilniku vsaj 2 uri - pred serviranjem narezite na rezine. Dober tek!

neznan uporabnik

11. sep 2001 10:13

RUM KOKOS KOCKE 25 dag zmletih albert keksov 10 dag kokosa 25 dag sladkorja 12 dag margarine 1/2 dcl ruma 1 dcl vode rozine Vročo vodo zmešaš s sladkorjem, dodaš margarino, rum, kokos, kekse. Maso daš v pekač, preliješ s čokoladnim prelivom in potrosiš z mrvicami. Vse skupaj daš v hladilnik in ohlajeno narežeš na poljubne oblike. Dober tek!

neznan uporabnik

11. sep 2001 23:13

Nasla sem se en okusen kokosov recept: Kokosov kolac s sadjem Sestavine za 12 kosov 200 g masla ali margarine 2 konzervi (po 425 ml) tropskega vloženega sadja 3 jajca 1 zavitek vanilijevega sladkorja 250 g goste kisle smetane (24 % maščobe) 325 g moke 150 g sladkorja 50 g kokosovih kosmičev maščoba za model sladkor v prahu za potresanje lističi mete ali zvezdice karambole za okras 1. Maščobo razpustimo in nekoliko ohladimo. Sadje dobro odcedimo. 2. Eno jajce previdno ubijemo in ločimo beljak od raumenjaka. Dve celi jajci, en beljak, vanilijev sladkor in smetano gladko zmešamo. Pomešamo moko, sladkor in kokos. Dodamo preostali rumenjak in raztopljeno in ohlajeno maščobo. S paličnim mešalnikom zgnetemo maso v drobtninasto zmes. 3. Polovico testa damo v pomaščen okrogel model (26 cm premera) in ga rahlo pritisnemo. V ogreti pečici (200 stopinj, plin stopnja 3) pečemo 10 minut, nato po testu razporedimo odcejeno sadje. Premažemo s smetano, prekrijemo z drugo polovico drobtinastega testa in pečemo še 35 - 40 minut. Ohladimo. 4. Ohlajen kolač potresemo s sladkornim prahom in ga okrasimo s karambolo ali lističi mete.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti