Kokosov nadev za torto

neznan uporabnik

12. sep 2001 11:53

Kokosove kroglice I - 30 dkg kokosove moke, - 30 dkg sladkorja v prahu, - 2 jajci, - 3 rebra čokolade, - rum Čokolado stopimo in vse sestavine dobro premešamo. Oblikujemo kroglice, ki jih povaljamo v kokosovi moki in shranimo na hladnem. V vsako kroglico lahko vstavimo cel lešnik in pecivo bo podobno Rafaellu. Kokosove kroglice II - 40 dkg navadnih piškotov, - 15 dkg masla ali margarine, - 15 sladkorja v prahu, - 1 jajce, - 15 dkg kokosove moke, - 1 žlica mlete pražene kave (Barcaffe) Piškote zdrobimo in jih navlažimo s 4 žlicami ruma. Penasto umešamo maslo ali margarino ter sladkor v prahu. Dodamo jajce, kokos ter kavo. Zmes primešamo k zdrobljenim piškotom ter iz nastale mase oblikujemo kroglice. Povaljamo jih v kokosovi moki. Kokosovi rogljički - 20 dkg margarine, - 10 dkg sladkorja, - 10 dkg kokosa, - 35 dkg mehke moke, - 1 celo jajce Jajce in sladkor mešamo, da dobimo kremo. Dodamo margarino in ostale sestavine. Iz testa oblikujemo rogljiče in jih spečemo v pečici do zlato rumenega. Ko so pečeni, jih povaljamo v sladkorni sipi. Rafaello - 2 dcl vode, - 400 g sladkorja, - 250 g margarine, - 400 g mleka v prahu, - 300 g kokosove moke, - 1 vanilij, - 150 g lešnikov Vodo in sladkor zavremo do pene, dodamo margarino. Ko se le-ta stopi, dodamo mleko v prahu in mešamo. Umaknemo z ognja. Dodamo vanilij in 200 g kokosa ter neprestano mešamo. Zmes ohladimo v zmrzovalniku (2 uri). Lešnike pečemo 10 minut v pečici pri 200° C. Oblikujemo kroglice in vanje vstavimo lešnike. Povaljamo v kokosu. Veliko užitkov pri peki in pripravi kokosovih slaščic, Beti.

neznan uporabnik

13. sep 2001 10:43

Prav vsem se lepo zahvaljujem za recepte.Nekaj dni se nisem nič oglasila, ker sem bila bolna. Danes sem bila pa res prijetno presenečena.

neznan uporabnik

14. sep 2001 13:28

Še nekaj v zvezi s kokosom! Kokosova tortna osnova - 1 skodelica kokosove moke, - ½ skodelice moke, - sol, - voda za vezivo Testo mesimo samo toliko, da se sestavine sprimejo. Ne mesimo ga predolgo, ker bo postalo žilavo! Vtisnemo ga v tortni model in spečemo pri temperaturi 170° C, da rahlo porjavi. Pazimo, da se ne zažge! Kokosova »smetana« - 3 skodelice kokosove moke, - 2 ½ skodelice vroče vode, - 2 – 3 žlice vanilijevega sladkorja Kokosovo moko dobro zmeljemo v kavnem mlinčku. Damo jo v mešalnik in dolijemo vročo vodo ter sladkor. Dobro zmešamo in ohladimo v hladilniku. Pred uporabo ponovno premešamo, da se zgosti. Uporabljamo na enak način kot »pravo« smetano. Dobro se prileže na jagodno torto. Lp, Beti. Spremenil(a) - Beti dne 14 sept 2001 13:29:14

neznan uporabnik

14. sep 2001 16:00

Se en nasvet: jaz imam en kavni mlincek za kavo, drugega pa samo za ostalo kuharijo, ker sem svoj prvi mlincek unicila (je zarjavel) ko sem ga neprestano cistila z mokro krpo, ko sem v njem mlela kavo in potem ostale stvari, iz katerih sem hotela odstranit kavni okus. Pomaga tudi ce v mlincku zmeljete kaksno pest drobtin, odstranijo precej vonja, ali pa malo sladkorja...

neznan uporabnik

16. sep 2001 13:47

Našla sem tudi recept za kokosov liker: sestavine: - sladkor (40 dkg) - kokosova moka (20 dkg) - mleko (5 dcl) - alkohol (1 dcl) - rum (1 dcl) čas priprave: 10 minut čas kuhanja: 40 minut Priprava: - Skuhamo mleko in kokos. - Nato primešamo sladkor, alkohol in rum ter počakamo, da se pijača ohladi. Ohlajeno pijačo precedi. Opombe: Kot alkohol uporabimo 75 odstotni alkohol ali kakšno drugo žganje. Beti

neznan uporabnik

16. sep 2001 17:32

Hi, isti kokosov recept sem ze objavila pod rubriko likerjev - Beti je odkrila Kuharske bukve

neznan uporabnik

16. sep 2001 21:09

Pravzaprav ne vem, od kod izvira recept, ker imam doma že tako ogromno zbirko, da ne beležim več izvora. Res pa je, da obiskujem mnoge internetne strani ter si kupujem in izposojam raznovrstno kulinarično literaturo. Hotela sem samo ustreči vsem, ki jih zanima kokos. Lp, Beti. Ps: roko na srce, da sploh nisem videla recepta med likerji. Spremenil(a) - Beti dne 16 sept 2001 21:10:37

neznan uporabnik

17. sep 2001 10:42

Glede kokosovega likerja. Draga nahoku, tudi jaz namreč nimam VAŠEGA recepta med rubriko likerji, tako da ste se brez potrebe spravili nad Beti, da objavlja ze napisane stvari. Beti, le še tako naprej. Pa tudi moti me ne, če pise recepte na forum, saj je forum bolj ziv, kot rubrika recepti. Ce pa koga katera stvar zanima, si ja pa itak lahko iz foruma natiska. Pa brez zamere. lp Spela Spremenil(a) - spela dne 17 sept 2001 10:43:28 Spremenil(a) - spela dne 17 sept 2001 10:47:35

neznan uporabnik

17. sep 2001 13:48

Draga spela in ostali ki so jim moje besede prevec: Najprej: recept za kokosov liker ni MOJ in to nisem nikoli trdila. Me zanima ce kateri izmed bralcev/piscev na ta forum lahko izjavi da so vsi recepti njegovi/njeni. Mislim da je to skoraj nemogoce, razen ce ste mogoce Marinka ali kateri drugi kuharcek ki objavlja samo SVOJE mojstrovine. Ce ste si ogledali ostale moje objave, bi ugotovili da sem samo namignila na to da tudi najbolj zvesti obiskovalci foruma (kot recimo Beti) zgresijo stvari. Beti namrec trdi da bo objavljala recepte na forum, ker se tu pocuti bolj "domace" in meni da neglede na to da se recepti zgubijo po nekaj tednih, ce so objavljeni na forumu (in ne v datoteki) da jih nekdo ze uporablja. Moj vpis o kokosovem likerju samo to potrjuje!! Neglede na to da je Beti sama odgovarjala na temo v katero sem prispevala ta kokosov liker ("Cokoladni liker") ga je zgresila, kar pomeni da se tudi najbolj zvestim bralcem to zgodi. Vsi smo samo smrtniki. Zato sem predlagala da namesto da objavi temo "ko se mudi" in objavi en recept na katerega ni odgovora (ali pa boljsi primer njena tema "biftek iz melancan" objavljen 10. septembra, ki se do danes nima odgovora) da ga pac v tem primeru napise v datoteko. Kdor pa zeli videti dokaz da tukaj ne gre ravno za fair-play ampak za prekopiranje elektronskega recepta objavljenega na Internetu si pa oglejte Kuharske bukve, ki sem jih omenila zgoraj: http://www2.arnes.si/kb/ Primerjajte tale recept: http://www2.arnes.si/kb/kb_86.html-l2 za Krhke kekse z Betijinim receptom objavljenim tukaj (originalna objava, 16. september): http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=478& pecivo&Forum_Title=Recepti%2FNasveti&whichpage=2 pod temo "drobno pecivo" Se en stvar: Ce kopirate material s Kuharskih bukev in ga objavite v forumu, se vam bodo crne pike ki pomenijo tocke, spremenile v kvadratke (odvisno od nabora znakov). Tocno to se je zgodilo ko je Beti skopirala ta recept (pa se na svoje oci prepricajte). Oglejte si primere ki jih navajam - pa boste videli da ne piham v prazen rog. Neglede na to koliko vsi pripovedujejo da je forum "moj" in "nas" v to ne verjamem. Na zalost se je spremenil iz prijaznega kraja kjer lahko povprasam za nasvet v eno samo tekmo in to mi enostavno ni vsec. Zato se imejte skrajno lepo - mojih sporocil namrec na njem ne boste vec videli.

neznan uporabnik

17. sep 2001 14:09

Nahoku, nikar ne zaključite s pisanjem v forum. Meni so vaši in nasveti ostalih všeč, rada jih preberem, poskusim in se tudi sama kdaj oglasim. Strinjam pa se z vami, da se samo zaradi pridobljenih "zvezdic" res ni potrebno oglašati. Lahko pa bi šlo tudi brez teh "tekmovalnih" zvezdic - mogoče bi o tem kaj povedal še g. Jernej in seveda ostali forumci. Lep pozdrav.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti