Melone in lubenice

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

tema odprta - 16. jul 2005 10:40 | ogledi: 5.565 | odgovori: 17

Iščem ideje za pripravo melone (še kako drugače kot s pršutom, melonin sorbet ...to imamo večkrat) in lubenice (še kako drugače kot z malinami in šampanjcem - testirano mmmm... čudovito - hvala mamamia!).

Kako pripravljate to dvoje?

Za ideje se vnaprej zahvaljujem!

burbonka

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

16. jul 2005 14:25

enkrat sem prebrala, da je menda izjemno okusna kombinacija melone (nerezane na koščke) prelite z rumom in vanilijevim sladkorjem.....sama se zraven ne bi branila še velike kepice vaniljevega sladoleda :) No, to je pa tudi že lahko kar sladica za goste, če jo še malce dekoriraš 8npr. z lističi citronske melise)....LP Zala

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

17. jul 2005 16:48

Zala, tole je preizkušeno okusno! Sem bila skeptična glede ruma, vendar je kombinacija res ... njami. Dekorirala sem z žlico stepene smetane (za moške prelito z dodatno žličko ruma) in citronsko meliso. hvala za idejo lp, burbonka

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

17. jul 2005 21:00

No, me veseli, da je bila ideja uporabna :) Zdaj jo moram še jaz udejanit! Ravno s espravljam delat vanilijev sladoled (pojedli pa ga bomo skupjaj z borovnicami, melone še pridejo na vrsto). LP Zala

binka  

član od: 26.7.2004

sporočila: 16

19. jul 2005 18:16

Koliko ruma pa se prelije, vsaj približno me zanima, ker nimam še veliko prakse pri odmerjanju na oko, pa da ne bo preveč. Lp binka

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

19. jul 2005 21:16

Jaz sem dala na vsako porcijo narezane melone 1 čajno žličko. Se splača najprej na "testni porciji" poskusiti, da ne bo premalo (nič okusa po rumu), prav tako je lahko hitro preveč. lp burbonka

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

19. jul 2005 21:56

jooooj, včeraj zjutraj sma z mamo kupili melono, in popoldne sem naredila sladoled - in sem si mislila, kako bo zvečer fino na terasi, ko jim bom lahko postregla melono z rumom in vanilijevim sladkorjem, zraven pa še kepico domačega vanilijevega sladoleda in kakšen listič citronske melise....no, pa je šlo vse skupaj po vodi, ker ko sem se vrnila s kolesarjenja, mi je mami povedala, da je komaj uspela rešit še zame 2 reznini melone.....buuh! :) No ja, sem pa zato danes za sladico vsakemu postregla s kepico vanilijvega sladoleda in čez posula sveže borovnice in maline...Mmmmmm! Priporočam! LP Zala

neegen  

član od: 15.12.2004

sporočila: 14

19. jul 2005 22:24

Pri nas melono preprosto narežemo na tanjše rezine in damo čez zeleno solato, začinimo kot običajno. Okusno in osvežilno! naatasa

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

20. jul 2005 7:48

Kupite srednje veliko lubenico, odrežite čisto zgornji del (lepo ga odrežite da ga boste uporabili za pokrov). Notranji del lubenice izdolbite in odstranite peške, nato lubenično meso drobno sesekljajte ali kar s paličnim mešalnikom zmeljite, vrnite zmleto meso nazaj v lubenico(seveda pazite da vam ne bo preveč soka odteklo, ker je ravno lubenični sok tisto ta pravo), dodajte vodko, kocke ledu, limonin sok, lahko tudi šveps. Dobro premešajte. Tik pod zgornjo odprtino naredite luknjice v lubenico in vanje vtaknite meterske barvaste slamice (dobite jih v vseh večjih trgovinah), tako da ima vsak izmed druščine svojo barvo slamice. Zgornjo odprtino pokrijte z odrezanim delom lubenice, ki ga lahko okrasite z raznimi dežnički in ostalimi okraski za na sadno kupo. Samo pozor, tale zadevica se vas kar malo prime...sploh če dodate veliko vodke....ampak je pa fletna stvarca tako za oči kot za usta. Gostje bodo navdušeni! Pa na zdravje! ANJA

tejc  

član od: 6.4.2004

sporočila: 65

20. jul 2005 13:37

Tudi jaz bi probal lubenico z malinami in šampanjcem sliši se super a se da dobiti recept lepo prosim.

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

20. jul 2005 22:36

Mene pa zanima, če kdo ve, kje bi pri nas (LJ in Gorenjska) dobila melono, ki je znotraj zelenkaste barve. Sem jo jedla v Turčiji in Tuniziji in mi je noro všeč, veliko boljša se mi zdi kot "oranžna". lp, maja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti