Kakšna dobra gostilna/restavracija v bohinju ali okolici?

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

9. avg 2005 18:27

Lidija v turistični krajih ni praznikov...................če pa že slučajno, je pa na bencinskih postajah dobiš najnujnejše. Vzemi topla oblačila in ne pozabi na tople nogavice - je zelo mrzlo. Jaz grem na Pokljuko nekje 23. 8. da zaključimo počitnice.......upam da bo vreme za malo v hribe. Obvezno moraš poskusit gobovo juho!!!!! Lumpica

vid  

član od: 2.9.2001

sporočila: 57

10. avg 2005 6:57

Strinjam se z gospo Nano, da je gostilna Planšar pri Planšarskem muzeju v Stari fužini ena od najboljših gostilen v Bohinjskem kotu. Odkar smo jo odkrili, ne gremo več drugam. Pripravljajo odlične tradicionalne gorenjske jedi, menim, da tako okusnih nacionalnih jedi ne dobite nikjer drugje (čeprav nisem ravno ljubitelj slovenskih nacionalnih jedi). Rajši imam dobre bohinjske žgance kot slab Stroganov. V.Pečjak

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

21. avg 2005 14:35

Eto, sad mogu i ja preporučiti neku dobru gostilnu na Bohinju ili u okolici. Slažem se da je gostilna Rupa jedna od boljih koja se može preporučiti. Osobno sam naručila ocvrtog piščanca kojega nisam mogla pojesti jer su porcije zaista velike, ajdovi krapi su mi bili za prste polizati (a i moja 11-mjesečna kćerkica je uživala u njima), i gobovu juhu sam probala i bila je OK, pa još i kiselo zelje i pommes frites, kranjske kobase s hrenom (moj muž i ja smo uzeli zajedno jednu porciju), lovska bržola s kroketima, pa pražen krumpir s čebulo (jesam dobro napisala?)... ma sve je bilo super... u gostilnu Rupe smo išli 2 puta. Poslušala sam savjet i otišla u kavarnu Zlatorog na šarlotu s preljevom od malina... jako fino Na Vogelu smo bili u planinarškoj koči i uživali u domaćem kiselom mlijekuj i kruhu, pa narezek Merjasec i fini jabolčni zavitek... njami U gostilni Kristal smo jeli solnograške žličnike - preporučam ih! A na Pokljuki smo pili borovničevec (je tako?) i medenu rakiju. Ma zaista nam je bilo predivno! Sigurno idemo opet! Lidija...

tiny  

član od: 26.7.2005

sporočila: 50

8. maj 2006 15:39

ja baje ima Ema zelo dobre pice...no jaz še nisem probala...SAMO nikakor ne iti v gostilno Rožič...ker je pa totalna katastrofa..bila 1X in nikoli več! tiny

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

8. maj 2006 17:15

V penzionu Rožič sva z možem preživela en vikend v januarju. Najprej sva šla tja na kosilo. Privoščila sva si njihove hišne specialitete (jelenov medaljon, hišna nabodala). Bilo je zelo okusno, za moje pojme samo porcije malo prevelike. Za večerjo, ki pripada k polpenzionu dobiš na izbiro tri menije: juho (gobova- božanska;ena zelenjavna še boljša), glavno jed (postrv - super; tudi ostalo super, samo to mi je najbolj ostalo v spominu), solato, sladico. Spet zelo obilno, pa tako okusno, da človek mora vse pojest. Zajtrk je navaden, samopostrežen. Lastnika in osebje zelo prijazni. Letos sva bila tam prvič, sigurno bova še šla tja. Tiny, kaj je bilo pa tebi tam totalna katastrofa? Nena

moja  

član od: 18.9.2004

sporočila: 163

8. maj 2006 20:24

tomson, če vama ne bi bil Bled predaleč (???) vama priporočam Okarino... hrana je odlična, ambient romantičen... Sama sicer že dolgo (upam, da je še) nisem bila tam (pač ni časa za romantiko ), spominjam pa se, da je bil to kraj, hrana in priložnost prav za to. Lp moja

dočka  

član od: 23.12.2012

sporočila: 556

7. sep 2015 15:28

 

Pozdravljeni !

Po dolgem času zopet odpiram temo gostišč v okolici Bohinja - v mislih imam Bohinjsko Bistrico, ob Bohinjskem jezeru, Srednjo vas ali katero drugo vas ob cesti Bohnjska Bistrica - Bohinjsko jezero.

Mi lahko svetujete, v katerem gostišču bi si lahko privoščili dobro kosilo/večerjo ?

dočka

dočka  

član od: 23.12.2012

sporočila: 556

10. sep 2015 18:16

Ja dragi "kulinariki"!

 

Ne morem verjet, da nobeden ne pozna nobene dobre gostilne oz. restavracije na širšem območju Bohinja ?

dočka

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

10. sep 2015 18:32

Nekoč je bila Rupa v Srednji vasi zakon-pa to ni več, lahko pa probate.  Erlah v Ukancu je zelo vredu. Mi smo vsako leto na dopustu v Bohinju in gremo ob nedeljah ven na kosilo, pa smo letos opustili, ker se je kvaliteta v gostilnah spremenila. Vprašajte v info centru v Bohinj jezero, tam so nam letos rekli za dve novi gostilni-pizeriji, samo mi nismo šli probat. Tudi pod penzionom Triglav v stari fužini je bilo pred leti kar vredu. Če pa boste našli kaj dobrega pa dober tek in javite.

branka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti