Potratna potica

Tulipa  

član od: 10.3.2004

sporočila: 95

tema odprta - 14. jul 2005 15:54 | ogledi: 5.441 | odgovori: 8

Spekla bi potratno potico.V bazi sem našla dva recepta,pa bi prosila,če mi katerega priporočate.

tulipa

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

14. jul 2005 16:48

Nedavno sam radila potratnu poticu, autor je Riko. Bilo mi ju je lako za napraviti, a i ono najvažnije - sve se pojelo - jako fina potica. Lidija...

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

15. jul 2005 16:53

Me drži, da bi jo probala naredit dan prej in pokrito dala vzhajat v hladilnik, naslednji dan pa bi jo spekla. Je to katera že probala? lp Vesna Vesna Milek Recko

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

18. jul 2005 11:00

Reca, ti ne svetujem, da kvašeno testo en dan prej vzhaja v hladilniku. Sama sem že tudi pekla na tak način, vendar se mi zdi, da potica vseeno ni bila tako rahla. Pri potratni potici pa skoraj vedno en dan prej spečem biskvit, da ni na en dan toliko dela. O kakšnem suhem biskvitu pa itak ni govora, saj nadev vse prepoji. Kako dobra bo potica je odvisno od nadeva in dobrot v njem. Jaz naredim orehov nadev tak, kot za orehovo potico, skutin pa tako kot piše Carmen, kot za štrudel. Kot pri vsaki potici je potrebno tudi tukaj malo počakati, da se ohladi, šele nato jo obrnemo na podlago.Mislim, da ni potrebno čakati naslednjega dne. Zadnji stavek od Carmen pa ne razumem, kaj šele naslednji dan vzame iz pečice: potico iz pekača ali pekač iz potice. Malo šale tudi ne škodi. Lp oliva

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

21. jul 2005 7:43

Naj še jaz povem svoje izkušnje s poticami. Sodelavka mi je povedala,da njena mama vedno potico takoj,ko je pečen tesno pokrije kar v pekaču z alu folijo.Potica se počasi ohlaja,skorja ne odstopi nadev pa ostane sočen.Priporočam!! jesen

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8696

21. jul 2005 11:13

Ko je potica v pekaču (surova), preden jo dam v pečico, jo dobro prepikam z iglo za pletenje (tako, da slišim pik igle na dnu pekača). Ko je potica pečena pustim približno 5 - 10 minut odstati in potem jo zvrnem na desko pokrito s kuhinjsko krpo, z drugo krpo pa potico pokrijem. Skorja nikdar ne odstopi, potica je pa zelo zelo sočna. Seveda, režem jo šele ko je ohlajena (ni potrebno čakati naslednji dan). Razlest se nima kaj, saj je lepo kompaktna. Pozdravček!

Tulipa  

član od: 10.3.2004

sporočila: 95

21. jul 2005 11:19

Jaz sedaj še vedno ne vem,kako se naj odločim tulipa

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8696

21. jul 2005 11:23

Dobro preberi oba recepta in boš videla, da je izdelek enak - zelo dobra potica. Ti pa se odloči kakor hočeš. Ali boš dodala v testo naribano limonino skorjico ali ne, potica ne bo nič kaj drugačna. Jaz jo, recimo, spremenim v tem, da namesto orehov dam lešnike (iz zdravstvenih razlogov). Pozdravček! Sporočilo je spremenil(a) dragička dne 21. jul 2005 11:26:03

Tulipa  

član od: 10.3.2004

sporočila: 95

21. jul 2005 12:46

hvala dragička,sem se odločila za recept,vse ostale info.bom pa itak našla na forumih.Upam,da mi uspe. tulipa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti