Kisla repa in kislo zelje

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

10. jan 2010 18:03

O, hvala, buča, bom pogledala Noa

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

10. jan 2010 18:09

Mislim, da je kuhar Damjan v eni izmed svojih oddaj pripravljal celo lazanjo s kislim zeljem. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

10. jan 2010 18:45

buča je napisal/a:
Tudi sama delam musako s kislim zeljem in je res enkratna, recept je pa v bazi pod ZELJNA ZLOŽENKA S SIROM. Res dobra stvar. buča
pri nas doma je bila musaka vedno krompir-začinjeno in popraženo mleto meso-zelje-krompir, prelito z jajcem, razžvrkljanim v malo mleka in smetane ter začinjenim. šele pozneje sem spoznala musako z malancani. Še danes rada kdaj pozimi naredim našo zeljno musako, bo ta teden na jedilniku. 5rusa

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

10. jan 2010 18:48

sicer pa jaz kislo repo in zelje rada jem kar tako, za malico, raje kot kak piškot ali čokolado. repa mi je dobra tudi kot enolončnica, v katero zakuham proseno ali ajdovo kašo, nariban korenček in sesekljan česen. sicer pa s kislima zeljem in repo ne ekperimentiram kaj veliko, raje s prilogami: od raznoraznih žgancev, do krompirja na sto in en način, krvavic, kaš ... 5rusa

grozdje15  

član od: 8.6.2009

sporočila: 32

10. jan 2010 20:27

iz kislega zelja delamo pri nas ocvrte zeljne polpete.narezano kislo zelje odcedim,dodam jajce,moko, solim, popram dodam drobtine, oblikujem polpet, ki ga povaljam v moki, jajcu, drobtinah in ocvrem v olju.potem ga dam na papirnati prtiček, da popivna maščobo.Zraven naredim krompir-pražen ali pire.Je precej pacasto delo,a se je vredno potrudit. grozdje15

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti