Musliji

Zorba  

član od: 7.4.2005

sporočila: 8

tema odprta - 9. jul 2005 15:21 | ogledi: 2.891 | odgovori: 9

En lep pozdravček vsem!!! Danes se oglašam prvič, ker potrebuujem vaš nasvet. Najprej pa naj pohvalim prav VSE , ki ste zaslužni za mojo najljubšo iinternet stran, ter vsem, ki mi pomagate na 1001 način z nasveti in recepti.

Doma mi je ostalo kar nekaj muslijev, ki jih nihče ne želi več jesti. Ali ima kdo kakšen recept za kakšne kroglice ali kaj podobnega, da ne bom celega paketa vrgla proč?

Hvala!

Zorba

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

9. jul 2005 23:27

Kakšni pa so? LP, Staša

may  

član od: 30.3.2003

sporočila: 110

10. jul 2005 18:02

Tu je recept za Muesli Cookies 1 skodelica muesli 1 skodelica kokosove moke 1 skodelica ovsenih kosmicev 1/2 skodelice moke 1/2 skodelice rjavega sladkorja 1/2 skodelice sezama 1 žlica medu, 1 jajce, 185 g mehkega masla noževa kocnica pecilnega praška Musli , kokosovo moko, ovsene kosmice,moko sladkor in sezam zmesaj skupaj dodaj med, jajce in maslo dobro premešaj . Oblikuj kroglice ( pomagaj si z zlico) kupčke polagaj na pomaščen pekac ali na peki papir Peci na temperaturi 190- 200°C 10 do 15 minut ali da zlato porjavijo. Meni so zelo všeč so hrustljavi , če sesama nisem imela ga pač nisem dala tudi ovsenih kosmicev , če jih je že precej v musliju , jih pač nisem dodala in sem dala več muslija.Skodelica je 250 ml, LP May

Zorba  

član od: 7.4.2005

sporočila: 8

11. jul 2005 11:40

Pozdravček! Staša, gre za sport musli od Nature (ogrooomno ovsenih kosmičev, nekaj suhega sadja in kakava). May, hvala ti. Bom poskusila narediti. Lp! Zorba

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. jul 2005 12:04

Lahko jih daš v kak kruh, lahko narediš ala krhko testo iz muslijev, masla in sladkorja, lahko pa narediš ene take karamelne kupčke. Original recept je sicer samo z ovsenimi kosmiči, ampak sem delala že z musliji, pa je bilo tudi v redu: maslo ali margarino stopiš, streseš gor ovsene kosmiče ali muslije, daš še sladkor in mešaš, da se sladkor stopi in karamelizira. Ugasneš ogenj in z 2 žličkama polagaž kupčke na namazno alu-folijo. Pazi, zmes je fuuul vroča! Pustiš, da se ohladi in takoj zmanjka. Je pa kalorično:) količine so mislim da dam nekako 8 dag masla, 10 dag ovsenih kosmičev in 10 dag sladkorja, vem, da sem jaz spreminjala razmerja, ker mi je bilo premastno, pa nisem več ziher, kako je original in koliko dam jaz, že dolgo nisem delala... Aja, še to: če boš delal z musliji, ti svetujem, da pobereš rozine prej ven, ker se lahko grdo zažgejo, vsaj jaz tako delam. Veri

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

12. jul 2005 9:40

Tile Stašini so res dobri - tudi z malo manj masla (jaz dam samo polovico, potem pa po potrebi dodajam mleko).

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

12. jul 2005 13:14

Živjo! Poglej tu: http://www.zito.si/slo/potrosniki/recepti/natura Potica s sadnimi Sport Muesliji Testo: 500g polnozrnate pšenične moke 2 jajci 100g rjavega sladkorja 30g kvasa 50g margarine približno 2 dcl mleka vanilijin sladkor sol jajce za premaz Nadev: 300g sadnih sport mueslijev 3 dcl mleka 1 dcl kisle smetane 150g cvetličnega medu 10g kakava 1 jajce 50g kalčkov (po želji) Priprava: Iz moke, jajc, sladkorja, vanilijevega sladkorja, soli, kvasa, stopljene margarine in mleka zamesimo srednje gosto testo. Pokrijemo in pustimo vshajati. Vse sestavine za nadev zmešamo in pustimo pol ure, da se napojijo. Zmes naj bo gosta in maziva. Vshajano testo pregnetemo in razvaljamo 4 mm debelo. Tri četrtine testa namažemo z nadevom, ga tesno zvijemo in damo v namazan z ostro moko posut model. Prebodemo in pustimo vshajati. Ko potica naraste na polovično količino jo premažemo z jajcem in pečemo tri četrt ure na 175°c. hladno potresemo s sladkorjem v prahu. Veliko užitkov pri peki in še več na poskušini! Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

12. jul 2005 18:02

Mufin, si bom zapomnila (za maslo) V original receptu ga je res kar veliko. LP, Staša

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

12. jul 2005 20:17

Lahko jih dodaš k muffinom. lp juhica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti