Pšenični zdrob

maty  

član od: 7.7.2005

sporočila: 1

tema odprta - 7. jul 2005 18:13 | ogledi: 27.762 | odgovori: 3

Zanima me v kakšnem razmerju morata biti mleko in pščenični zdrob, da je dobr za pogledat in za pojest in koliko zdroba pride na 5 oseb?

Morm vedt številko, ker mi nasvet, da delaš po občutku nč ne pomaga.

maty

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

8. jul 2005 9:37

To je precej odvisno od zdroba - ali je instant ali tisti, ki se dolgo kuha, ali je drobno mleti (tip 400) ali bolj grob... Katerega imaš? Veri

maty  

član od: 7.7.2005

sporočila: 1

8. jul 2005 14:38

Gre za povsem običajen pšenični zdrob, tip 400. maty

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

8. jul 2005 16:01

Na mojem bebi pšeničnem zdrobu (v modrem ovoju, z dojenčkom narisanim), ki je drobnozrnat, tip 400, piše, da damo na 2 dl mleka (vrelega in rahlo osoljenega) cca 20 g (2 zravnani žlici) pšeničnega zdroba in kuhaš še 2 minuti, ker je ta instant. Toliko bi bilo dovolj za enega malega otroka, katerim je ta bebi varianta verjetno v prvi vrsti namenjena:). Jaz pa sem že malo večji otrok in seveda rabim več in si ga tudi naredim več, pa tudi dam 2 zvrhani in ne ravni žlici na toliko mleka, ker imam rada bolj gost grisek, kot temu mi rečemo. Pa obvezno mora bit čez toliko čokolade, da se griska ne vidi več:) Doma imam pa tisti dejansko navadni pšenični zdrob, ki pa je bolj grobo mlet, se ga kupi po 1 kg skup in se dalj časa kuha - tisti ni tako dober za jest v obliki griska (mlečnega zdroba), je pa boljši za halve,... Za 5 odraslih oseb bi jaz verjetno dala kar skoraj žakeljček (200 g + 2 litra mleka), če je to samostojen glavni obrok ali pa vsaj polovico žakeljčka - 125 g in 1,25 litra mleka, če je to mišljeno kot večerja ali pa kot priloga. Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti