Roštilj

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

tema odprta - 6. jul 2005 13:55 | ogledi: 3.221 | odgovori: 10

Prosim za nasvet.

Kupili smo plinski roštilj - ploščo. Je zelo lepa, velika in zelo težka, pa še draga je bila. Zanimajo me vaše izkušnje, s čem obračate meso? Jaz sem predlagala zidarski "špohlin", mogoče kakšna plastična lopatka.

Pozdravček!

Mikica  

član od: 10.12.2004

sporočila: 37

6. jul 2005 14:48

Živjo, hm, bi vam odsvetovala uporabo kakšne plastične zadeve..Pri nas uporabljamo ta velike vilice (na dva zoba), pa takšno velko prijemalko kot za ledene kocke, le da je v večji izvedbi. Upam, da sem bila dovolj razumljiva ;) Veselo roštiljanje! Mikica

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

6. jul 2005 15:09

Uh, samo vilice ne. Zadnjič smo bili na enem pikniku in je "pečar" oz. "pekač" (človek, ki je pekel meso - na navadnem roštilju na ogenj) vsak kos mesa, vsak čevapčič, zabodel s to vilico. Meni so kar lasje šli po koncu in sem si mislila: "saj ti je vendar ves sok iz mesa stekel ven"... Pa je res bilo meso pusto, suho, presušeno... Moj mož je pri roštilju na ogenj vedno uporabljal klešča - prijemalko. Na tem plinskem pa ne vem, bomo poskušali s to prijemalko, ampak nekje sem pa videla, da to počnejo s "špohlinom". Mislim zaradi plošče, ne vem ali je prevlečena s kakšno maso..., da se ne spraska. Veste kaj, baba smotana - sprašujem in gruntam, nisem pa še prebrala navodil. Pozdravček!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. jul 2005 15:10

V trgovinah se dobijo super kompleti za roštilj: vilice, nekakšen "špahtl", podoben zidarskemi, pa prijemalke za obračanje. Mi imamo tudi to težko žar ploščo, a "špahtl" - kovinski - s pridom uporabljamo, posebej za čiščenje. Obračamo s prijemalkami ali vilicami, ribe pa namestimo v posebne kovinske mrežaste modele, tako da ni nevarnosti, da bi se prijele na žar ploščo (ali mrežo, kjer pač pečemo). Tisti kompleti za roštilj sploh niso dragi, manj kot tri tisočake stanejo (imajo jih v Obiju, Baumaxu, lahko se tudi samo posamezni kos. Mamamia mamamia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. jul 2005 15:11

Mi uporabljamo za obračanje prijemalko, špohtl pa je idealen za pucanje. Loni Makaroni

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

6. jul 2005 20:22

Obstojajo tudi lesene prijemalke po ceni okrog 100 SIT, uporabne marsikje. riba-ribica

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

7. jul 2005 7:53

Zdravo! "špohtl" mora biti "rostfrej". No, to je bila pa čista slovenščina - he,he No drugače so pa super tudi lesene prijemalke. No, ta vikend bo za roštiljado bolj slabo.. Ma K... pa tako poletje.. LP Tina

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

7. jul 2005 9:33

Moj fant prisega na velikansko leseno "pinceto", čisto poceni zadeva (cca 40 sit). Veri

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

7. jul 2005 11:00

Dragička bi lahko pogledali zasebno sporočilo, ki sem vam ga poslala! Hvala! Marjetica

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

7. jul 2005 11:26

Sem že - preberite. Pozdravček!

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

19. jul 2005 11:47

Kupili smo dva "špohtla". Ob mesni plošči v Šparu sem dobila pripeto veliko leseno pinceto - prijemalko. Zelo uporabna za prejemanje mesa. Meso se s "špohtlom" odlično obrača. V nedeljo smo na plinski plošči pekli: piščančje meso, ražnjiče, čevapčiče, klobase, ribe, polnjene kalamare, bučke, malancane, papriko, šampinjone... Zraven sem naredila omakico/marinado: olivno olje, česen, peteršilj, luštrek, zeleno - vse drobno nasekljano, potem smo v marinado mokali meso in pečeno zelenjavo ter popečene rezine kruha. Za prste polizat! Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti