Celiakija - kaj zdaj?

NaturensGalleri  

član od: 8.12.2007

sporočila: 272

3. avg 2012 12:12

rag_doll je napisal/a:

 

 

Hvala obema, Sanolabor in VitaCare bosta prišla v poštev. Sam fant ni nič kaj ekstra skakal od navdušenja, da sem tole našla. Meni se pa gresa tako lušta, da ne vem, če ga ne bom jutri zjutraj po dolgem času za zajtrk - z veliko kakava



rag_doll

 

Za mene je bil gres edina stvar, ki mi je takoooooo manjkala, ko sem začela jest hrano brez glutena in laktoze..tale sicer ni niti približno isti kot pšenični, ampak meni je všeč. Fajn se skuha z vsemi vrstami mleka - riževim, brez laktoze in celo s kozjim. In kot si rekla, z veliko kakava, pa imaš odličen zajtrk

Robida, hvala za ta nasvet, bomo probali.

NaturensGalleri

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

3. avg 2012 12:23

Če imaš rada mlečni zajtrk - jaz kuham tudi proseno kašo v kombinaciji s kvinojo na mleku.+ kakav, jasno. Izredno kvaliteten zajtrk, po hranilni vrednosti, pa tudi po okusu (če ti je seveda všeč)  mora se pa malo razkuhati..

 

robida

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

3. nov 2012 17:48

Zdaj, ko DM ne ponuja več Schaerovih izdelkov me zanima, kje jih je še mogoče kupiti. Za Mercator vem, a je cena precej višja. Če ima kdo s tem izkušnje, se toplo priporočam za informacije.

Žal mi trenutno čas ne dopušča, da bi se sama podala v iskanje. Hvala!

tulka

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

3. nov 2012 19:55

Tuš ima nekaj, samo točno se ne spomnim, kaj, ker kupujemo Freefrom, ko je v akciji vsak mesec, na zalogo.

Vem pa da ima svedrčke in biskvit  na akcijo Mojih 10 najljubših (link do kataloga)

 http://www.tusklub.si/ugodnosti/moji-najljubsi

Gotovo ima pa še kaj drugega, sploh v večji trgovini. Mercatorjevih cen pa žal ne poznam.

marjja

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

4. nov 2012 13:13

Tulka ne bem od kje si, a trgovina Good center v Ajdovščini ima ugodne cene Scharjevin izdelkov. Na pamet vem samo, da je kruh Buon Matin v Merkatorju 2,60€, pri njih pa 2,17€ in tako je pri vseh ostalih artiklih. Jaz v glavnem vse kupujem tam, razen testenine v Italiji.

 

patka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

4. nov 2012 13:34

Lepa hvala vsem! Bomo kupovali bolj na zalogo, pa tudi Ajdovščina ne bo predaleč.

tulka

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

4. nov 2012 14:36

Na programu FLN, pri nas ga imamo na 115 programu na siol tv ena kuha brezglutensko in mislim da tudi brez sladkorja. Oddaja se imenuje sladko življenje.

andreja č.

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

4. nov 2012 15:57

Tus ima Scharovo moko kar najcenejso, se mi zdi. Sicer sva pa poleti v Italiji v njihovi verigi trgovin coop kupila kar nekaj bg izdelkov (njihove lastne znamke, nekaj takega kot free from od S). makaroni so bili bolj tako-tako, ostalo pa vse ok, predvsem pa so bile cene precej ugodne (vsaj v primerjavi z nasimi). Nekako bom morala nagruntat, kako parkrat na leto naredit zalogo teh zivil, ce ne drugace, bova sla na kak izlet.

 

rag_doll

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti