Celiakija - kaj zdaj?

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

27. okt 2011 19:14

Torej je najbolje, da jelcy ta recept objavi med recepti, da se ne bo izgubil.

rimljanka

Oaza  

član od: 13.3.2011

sporočila: 92

29. okt 2011 19:12

Kakorkoli, kjerkoli, samo, da ga dobimo. :)

LP, Oaza

jelcy  

član od: 7.2.2006

sporočila: 209

29. okt 2011 19:42

Bom poslala.

jelcy

mlg  

član od: 27.9.2009

sporočila: 67

24. maj 2012 16:00

Moj mož ima tudi celiakijo, je včeraj dobil izvid. Danes sva šla v šoping za pravo hrano, pa moram reči da je pri nas revščina, pa še to drago kot žefran.

Na enem forumu sem brala, da ljudje hodijo po nakupe take hrane v Avstrijo, da je ceneje in veliko izbire, pa me zanima ali kdo med vami tam nakupuje in kje točno.

mlg

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

24. maj 2012 18:20

Jaz nakupujem, kar čez mejo, v Billi.

Monika7

mlg  

član od: 27.9.2009

sporočila: 67

24. maj 2012 18:54

Monika a tam dobiš boljšo izbiro teh izdelkov kot pri nas. Sem slišala da imajo hrvati veliko bolje urejen ta status prehrane, kot pri nas.Kaj pa cenovno -  je ugodneje kot pri nas?

mlg

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

24. maj 2012 19:11

za hrvate ne vem. Glede mok imaš sigurno boljšo izbiro in tudi cenovno ugodnejšo. Primer: moka je pri nas okrog 4-6€, v Avstriji je 2,60€. Tudi glede testenin, zamrznjenih kruhov, žemljic, sladic,... njami!!!!

Monika7

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

24. maj 2012 21:49

Punce (in fantje), kakšne imate izkušnje s peko kruha z moko Fenix? Ker so imeli v Tušu akcijo, sem z njo zadnjih nekaj mesecev pekla kruh v kruhomatu in sem popolnoma razočarana. V spominu imam, da mi je s Schärovo moko kruh lepše ratal, to zdaj s Fenixom je bil pa polom, ne glede na to, kaj sem naredila - suh kvas ali svež kvas (ki vedno lepo vzhaja v topli vodi/mleku in s sladkorjem), s semeni ali brez semen, s koruzno moko ali brez nje, s količino vode po receptu ali s še več vode/mleka. Moka je vedno imela sobno temperaturo, voda/mleko topla, še na to sem gledala, kam sem dala sol, ampak ko tiste metlice začnejo mešat, se itak vse zmeša. Vedno delam iz 400 ali 500 gramov moke, ker se bojim, da zaradi večje količine moke ne bi vzhajal. A kljub temu kruh zaboga ne naraste praktično nič. Trd sicer tudi ni, ampak vsaj malenkost bi lahko vzhajal. Malo sem začela dvomit v delovanje kruhomata, ampak mislim, da vse dela bp. Ima še kdo kakšno idejo, ker če nagruntam to, bo super (saj poznamo razliko v ceni med obema mokama, ane ... )

rag_doll

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

24. maj 2012 21:57

Monika7 je napisal/a:

Lep pozdrav!

Jaz ga kupim v Intersparu. Je v roli, zamrznjeno v zmrzovalniku. Mislim, da je okrog 5-6€ in je od ds  ... Monika7

 

Tole testo je tudi eno nočna mora. Ratale so mi samo slane palčke -> da sem ga samo odtalila, razrezala in posula s soljo, sezamom itd. Če ga samo malenkost razvaljam ali kakorkoli poskušam oblikovat v rogljičke ali navihančke, ni šans, da bi se lepo dvignilo, hkrati je še lomljivo sto na uro. Izkušnje? Pa še tako malo ga je ... Joj, ta trenutek sem prav besna na prodajalce, ker si lahko privoščijo tako grozljivo maržo - na račun ljudi, ki se niso sami odločili, da morajo tako hrano kupovat. Samo od rižkotov in polente se ne da živet.

rag_doll

NaturensGalleri  

član od: 8.12.2007

sporočila: 272

24. maj 2012 22:12

rag_doll, poskusi s kakim drugim receptom..jaz vedno delam po receptu za krompirjev kruh, ki sem ga našla na schärovi strani..brez kruhomata, delam ga na roke, pa mi je do zdaj še vedno lepo uspel, ne glede na moko (sem delala tudi že s proseno, ajdovo, mix b, pa tudi s fenixovim celiax pan, uporabljam pa suh kvas). Boljšega brezglutenskega kruha še nisem jedla. Aja, pa ko ga daš vzhajat, ga dobro pokrij s prozorno folijo in ga postavi nekam na toplo..tako najboljše vzhaja. Pa jaz v testo dodam še pol žličke soli, ker mi je drugače premalo slan. Dodajam link, ampak se moraš registrirat, če hočeš videti celoten recept.

http://www.schaer.com/en/cooking-baking/recipe-coll

 

NaturensGalleri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti