Celiakija - kaj zdaj?

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

24. okt 2011 14:25

Imam pa eno vprašanje za vas, bolj vešče pekarice. Namreč ko sem bila na križarjenju sem dobivala najbolj nebeške žemlje na svetu. Sploh se ne bi ločile od navadnih tako dobre so bile in puhaste. Po pol leta poiskušanja mi še zdaj ni uspelo naredit tako dobrih žemljic. Vse pridejo nekoliko zbite in po dveh dneh čisto vtrdnejo. Kako naj nardim dobre žemlje??

Monika7

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. okt 2011 15:03

Na ladjah jih ne pečejo sproti, brez skrbi, ampak imajo na pol pripravljene industrijske izdelke, čeprav ti tega noben za živo glavo ne bo priznal. Tako da če želiš takšne žemljice kot na ladji, kupi kruhke, ki so predpečeni ali le vzhajani, pa si jih speci po navodilu na ovitku .... ali pa v mikrovele. Saj menda ne misliš, da se gredo na križarkah ročne peke?

mamamia

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

25. okt 2011 18:16

sem probala vse te na pol pečene zadevice udi iz tujine, pa je ni za najt. Ne vem od kod nabavljajo... Ja ročne peke se grejo samo z navadno moko. Za to pa očitno res ne... Bi blo pa super, če ne bi rabla jest kamenja.

Monika7

jelcy  

član od: 7.2.2006

sporočila: 209

26. okt 2011 9:26

Jaz vsa peciva in torte delam z brezglutensko moko.Tudi potica je izredno dobra.Žemljice in sirove štručke spečem in jih ohlajene dam v skrinjo,potem pa jih sproti vzamemo ven in jih odmrznemo,pa so čisto mehke.Če želiš ti recept pošljem na ZP pa boš probala.

 

 

 

jelcy

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

26. okt 2011 10:23

To se pravi, da bom morala it na križarjenje, da bi jedla dobre žemljice... 

Kaj vam se ne zdi, da se malo ..... (vsakdo naj si po svoje misli kaj sem hotela napisat) 

Pozdravček!

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

26. okt 2011 20:34

Po večini teh spletnih straneh sem pogledala, pa poiskusila pa nič kaj boljše... Mogoče so mi tiste žemljice dale upanje... Ker nimam od rojstva in vem, kako dober je sveže pečen bel kruh.

jelcy prosim lepo če mi lahko pošlješ na zs. Bi mi rešila življenje, haha.

Dragička sploh ne! Če tebi rata dober kruh nardit super! Jas sem pač nesrečna pekarica, ki ji zadnje čase nič ne rata. Zadnjič so se mi še muffini dol vsedli. Ne me vprašat kako se je to zgodilo, ker še meni ni jasno.

 

Ne priporočam pa križarjenja če imaš občutljiv želodec. Jaz ne bom mogla nikoli več na ladjo ker se mi je kr vse zibalo. Groza. Ne vem pa kaj si mislila z ostalim...

Monika7

NaturensGalleri  

član od: 8.12.2007

sporočila: 272

26. okt 2011 20:40

jelcy, a lahko še jaz prosim za recept? sem še malo nova s temi brezglutenskimi zadevami, pa novi recepti vedno prav pridejo

 

 

lp,

NaturensGalleri

Oaza  

član od: 13.3.2011

sporočila: 92

27. okt 2011 9:35

Jelcy, še ena tukaj, ki LEPO PROSI za recept.

LP, Oaza

Nusa1986  

član od: 27.10.2011

sporočila: 19

27. okt 2011 19:07

Jelcy, bi še jaz prosila za recept. Hvala že vnaprej. LP

Nusa1986

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti