Shranjevanje brokolija, bršljanke

leale  

član od: 20.8.2004

sporočila: 41

tema odprta - 4. jul 2005 8:41 | ogledi: 6.279 | odgovori: 4

Ali kdo shranjuje brokoli v skrinji, ali kako drugače? Kako? Najlepša hvala!

Pa še eno vprašanje. Bršljanke imajo leto pri nas dokaj slabo razvite liste, ki niso preveč zeleni. Bolj po rumenkastem "potegnejo". Cvetijo pa lepo. Kaj bi jim manjkalo, ali so že same sadike slabe?Nekaj sem jih kupila v drugi vrtnariji in so v enaki zemlji, skratka ob istih pogojih so lepo zelene.

leale

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

4. jul 2005 9:07

Ko je sezona brokolija, ne uspemo vsega pojesti in odvečnega zamrznem. Če imam čas, ga blanširam, če časa nimam, pa ga le operem, posušim in dam kar takšnega v skrinjo. Oba načina se obneseta.

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

4. jul 2005 9:45

Bršljanke - Vsaka vrtnarija uporablja zemljo po svojem izboru, torej ni nujno, da je zemlja enaka. Če so listi rumenkasti, je to pogosto znak, da je zemlja prerevna in ji manjkajo hranila. Priporočam gnojenje npr. s Cvetalom. lp, burbonka

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

4. jul 2005 10:10

Isto vprašanje kot leale bi imela jaz - namreč tudi listi mojih bršljank so rumeni oz. na novo poganjajoči listi so rumeni, ostali (stari) listi pa zeleni. Nekdo mi je omenil, da jim manjka železo, nekdo pa je omenjal celo peronosporo in da bi jih morala škropiti. Kaj mislite? Kar se brokolija tiče - kar mirno v skrinjo z njim, jaz ga nič ne blanširam in je dober.

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

4. jul 2005 11:45

Pri peronospori se na zgornji strani listov pojavljajo rumenkaste do rjavkaste pegice, na spodnji strani pa belkasto siva plesniva prevleka. Mogoče bi bilo dobro odtrgati kak list in povprašati v najbližji vrtnariji. Rumenkasti listi lahko pomenijo marsikaj. Če rumenkaste liste spremlja slaba rast, je razlog pogosto v premalo hranljivi zemlji. Pomembno je tudi zmerno zalivanje s postano vodo - da ne pride do koreninske gnilobe. Reakcija tal naj bo PH 6.5. do 7.4. lp, burbonka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti