Višnjev džem

Romanca  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1

tema odprta - 4. jul 2005 8:33 | ogledi: 11.218 | odgovori: 4

Pozdravljeni.

Jaz bi pa imela eno vprašanje..ker bom počela to prvič.Imam polno višenj in sem se odločila da naredim džem.KAko se dela to sem že prebrala,kaj morem pazit tudi.Nikjer pa ne najdem recepta za višnjev džem..pač kolko sladkorja je potrebno dat na kakšno količino višenj.Če ima kdo že izkušnje s tem bi bla hvaležna za pomoč..

lp

Romamca

Romana Jančič

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

4. jul 2005 9:14

Za dodajanje sladkorja priporočam preprosto formulo: Džem skuhaš po navodilih, to je pokuhaš višnje, da se razidejo, dodaš želin in na koncu sladkor - po okusu. Nikoli ne dajem sladkorja po navodilih, ampak vedno po okusu. Marmelado čimvečkrat poskusim, pa je. lp, burbonka

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

4. jul 2005 11:54

prav včeraj sem delala višnjevo marmelado, oz. je bolj žele...prvič. in ni mi žal. višnje sem razkošičila z aparatom, nato pa jih čez noč pustila s sladkorjem. za 3 kg višenj sem porabila 2 kg sladkorja in 3 želine. ker so višnje bolj kiselkaste, naši pa ne marajo presladkih marmelad, se je zadeva kar dobro obnesla. višnje sem uporabila za višnjev zavitek, sok pa sem skuhala z želinom. en del višenj sem pa pretlačila z ribezom in jagodami (predlognekoga s kulinarike) iz zmrzovalnika, jih precedila skozi cedilko in skuhala marmelado. obe sta nekaj posebnega, za razliko od marmeladnih in jagodnih, ki smo jih vajeni kuhati. po moje odlični zapeciva. tabina

Romanca  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1

4. jul 2005 13:32

hvala za nasvete..bom poskusla naredit..upam da mi bo uspelo in da bo dobro.. lp Sporočilo je spremenil(a) Romanca dne 04. jul 2005 13:33:12

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

4. jul 2005 17:04

Tudi meni je džem odlično uspel. Delala sem ga dvakrat: prvič sem po navodilih zamešala samo višnje, sladkor in želin, drugič pa sem med kuhanjem dodala še en vaniljev sladkor in žlico ruma in na kozarec zalimala etiketo z napisom "višnjeva marmelada za palačinke", ker je zelo aromatična in najbolj paše ravno v palačinke

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti