Trebušna slinavka, pomoč

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

10. apr 2010 11:04

Draga Jonlina, si mogoče noseča? Noa

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

10. apr 2010 13:06

Bolečine pri slinavki so zadosti hude, da se ne sprašuješ, a je ali ni...

Nasja

Jonlina  

član od: 27.12.2007

sporočila: 4

10. apr 2010 13:54

žal nisem noseča, nardila test :D no to sem hotela slišat, da so bolečine takrat močne, ker moje niso toliko močne so pa konstantne, tako da upam da je res samo želodec. delam paniko, ker nikol v življenju nisem imela nobenih problemov, je pa res, da pojem preveliko čokolade in da je to očitno znak da se more nehat :( ampak se bom vzela v red :D Jonlina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. apr 2010 14:09

Moja izkušnja s slinavko: bolečine v žlički, kot  bi bolel želodec. So pa neznosne, kaj takega sama ne pomnim, pa sem pred tem imela napad žolča, ki tudi zna precej bolet. Za slinavko je značilno, da se bolečina iz žličke širi proti hrbtu, nekako ob rebrih, tako da ne vem, če so bolečine v križu ravno značilne za težave s slinavko.

 

Mamamia

 

mamamia

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

10. apr 2010 15:45

Sigurno je nekaj, ampak pejdi do zdravnika da ugotovite kaj je. Pri meni zdravniki 2 leti niso niti posumili na žolč, ker nisem bila niti 'toliko stara',niti 'pretežka', niti 'živčna' ipd ,dokler nisem šla na UV in so našli kamne in so rekli, da ni nujno da je to to, ampak da bodo vseeno odstranili žolčnik... Jaz nisem imela močnih bolečinskih napadov, ker so bili kamni preveliki, da bi se kje zataknili. Mi je bilo pa izredno slabo, z glavobolom, vročinskimi in mrzličnimi oblivi in to so bili tako močni napadi, da sem parkrat tudi skup padla.... Sem pa imela ob močnih napadih bolečine v ramenih, ki so prek živcev nekako povezana z žolčnikom. Od operacije dalje ni bilo nobenega napada več. ;) Skratka: pejdi do zdravnikov in bodi tečna. Ravno predvčerajšnjim je v bolnici končal prijatelj, ki ni hotel sitnarit, ker ga je poboleval želodec. Zdaj pa leži v bolnici na močnih zdravilih in dieti ker ima razjede po celem želodcu in požiralniku. Staša

regica54  

član od: 1.11.2008

sporočila: 291

10. apr 2010 16:59

Tudi jaz pri žolčnih kamnih nisem imela ne vem kako hudih bolečin, sem pa dosti bruhala, pa tudi prebava ni bila vredu. Ampak, kot pravi Staša, čimprej k zdravniku, ker to ne bo prešlo samo od sebe. regica

valikaben  

član od: 31.12.2008

sporočila: 161

13. apr 2010 12:55

Mamamia, nimam sicer kakšnih praktičnih izkušenj z vnetjem trebušne slinavke, bi ti pa zelo priporočila, da si v knjižnici sposodiš kakšno knjigo dr. Dražigost Pokorn (napr. Zdrava prehrana in dietni jedilniki in še veliko je teh njegovih knjig, v katerih najdeš tudi recepte za pripravo jedi). Mislim, da bi ti znala biti ta literatura v pomoč, da osvojiš osnove za "tvojo" dieto, potem bo pa vedno lažje. Veliko zdravja ti želim in čim prejšnje okrevanje. valikaben

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. apr 2010 13:27

valikaben je napisal/a:
Mamamia, nimam sicer kakšnih praktičnih izkušenj z vnetjem trebušne slinavke, bi ti pa zelo priporočila, da si v knjižnici sposodiš kakšno knjigo dr. Dražigost Pokorn (napr. Zdrava prehrana in dietni jedilniki in še veliko je teh njegovih knjig, v katerih najdeš tudi recepte za pripravo jedi). Mislim, da bi ti znala biti ta literatura v pomoč, da osvojiš osnove za "tvojo" dieto, potem bo pa vedno lažje. Veliko zdravja ti želim in čim prejšnje okrevanje.valikaben

 

Hvala za lepe želje, a tele moje težave so bile v letu 2005. Po bolnici in zdravilišču sem hitro okrevala, po dveh letih stroge diete se postopoma vrnila na običajen način prehranjevanja, in z nekaterimi omejitvami je tako še danes.

Je pa res, da se sprva težko navajaš na omejitve pri hrani, ampak male sive celice so začele hitro delovati in potem se izkaže, da se lahko pestro in zdravo prehranjuješ tudi z mejitvami. Sem kar brala tudi literaturo od dr. Pkorna, sila uporabne reči, veliko idej in napotkov.

Pozdrav, mamamia

 

mamamia

linana  

član od: 24.2.2004

sporočila: 29

13. apr 2010 22:05

Prosim, če mi lahko kdo pove kakšen recept za kuhanje hrane po operaciji trebušne slinavke (tumor - odstranjen del slinavke, malo želodca in del tankega črevesa). Nikjer ne najdem nič pametnega, tudi v knjižnici ne. V knjigi o dijeti za jetra, žolč in trebušno slinavko je tako napisano, da ne vem, kaj lahko kuham za taki slučaj. Vem, da ne maščob, pa ne veliko začimb ne znam pa skuhati nič kaj okusnega. Mož pa že tako nima apetita. Pravijo, da ne semm uporabljati čebule - te pa sem do zdaj uporabljala kar precej. Sem že brskala po inernetu, pa tudi tu nisem nič našla oz. nekje piše eno, drugje pa ravno nasprotno. Hvala za pomoč. Lina

Jonlina  

član od: 27.12.2007

sporočila: 4

13. apr 2010 23:27

Zdravo, no jaz sem se že nekak popravila, sem kupla 2 litra donata prvič v življenju-bljak ampak sem spila že en liter in je bolje. zdaj se bom zaenkrat odpovedala pitju kakavčkov v službi ker jih itak pijem bolj zato, ker druge kavico pa mal zarad tega če se mi sladko lušta, pol pa gremo na ukinjanje sladkarij, ker to je moj največji problem :( Jonlina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti