Trebušna slinavka, pomoč

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

23. feb 2008 17:35

za podobne težave naj bi pomagal posušena korenina regrata(samo prosim malo se pozanimajte,ker to pač ni bil mačji kašelj)želim vam naj vsak dan bo en čudovit dan! senka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. feb 2008 19:36

Atina, gastroskopija za slinavko nič ne pomaga, nima veze z njo, v poštev pride za pregled želodca. UZ je pa tako tako...Meni je na dan sprejema v bolnišnico pokazal, da "ni nič posebnega, v mejah normale" - tako je zapisala zdravnica, ki me je pregledala. Na srečo pa so na internistični urgenci upoštevali mnenje osebnega zdravnika na napotnici, da sumi na pankreatitis in poseben test je v pol ure pokazal, da je imel prav. In sem namesto domov šla v bolniško posteljo, ker enega dela slinavke preprosto ni bilo več. No, po dveh letih in pol je moja slinavka lepo obnovljena, nekoliko še pazim na hrano in pijačo (ne smem piti žganih pijač in tistih z mehurčki, vino in pivo pa si v manjših količinah že lahko privoščim) , ampak v glavnem se je stanje normaliziralo. Moram pa redno hodit na kontrole, vsake tri mesece mi pregledajo kri in rezltatom primerno potem ravnam (pojem kaj več v smeri greha ali malo manj, da ne izzivala usode). In res je, kar je napisal Gurenc: jaz sem jo res še poceni odnesla (smrtnost v primerih, kot je bil moj, je 75 do 80 odstotna). In hvala mu za dobre želje. Sem pa iz temelja menjala nekatere navade, predvsem poglede na to, kaj je v življenju pomembno in kaj ne. Mamamia mamamia

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

24. feb 2008 20:30

Bravo mamamia! Zelo sem vesela zate. Sedaj bo šlo samo na boljše.

Tudi jaz sem bila na težki preizkušnji in sedaj mi gre na bolje.

Je pa res, da ko te življenje postavi na težko preizkušnjo, postanejo pomembne druge stvari in življenje znamo bolj ceniti in ga negovati, predvsem pa se spremenimo na boljše, manj obremenjene z nepomembnimi rečmi, dejanji.

Kyara

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

25. feb 2008 1:40

mamamia je napisal/a:
Atina, gastroskopija za slinavko nič ne pomaga, nima veze z njo, v poštev pride za pregled želodca. UZ je pa tako tako... mamamia
Prav imaš, z gastroskopijo očetu niso postavili te diagnoze ampak se mi zdi da šele z endoskopskim UZ. Je pa od začetka pogosto hodil na gastroskopijo, zato sem hitro povezala to dvoje ... Upam, da nisem koga zmedla. Atina

Gurenc  

član od: 31.1.2008

sporočila: 68

25. feb 2008 10:03

Mamamia, nisem te hotela prestrašiti,ampak vidim, da si seznanjena s tem. Fino je,če človek ve kaj in kako je z njegovim zdravjem, in da se mu opodatkov ne prekriva. Ne njim in ne družini. Še nekrat: želim ti zdravje in še enkrat zdravje in veliko, veliko pozitivnih misli....v volji je moč!!!! Gurenc

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. feb 2008 10:55

Atina, možno pa je, da so se pri očetu težave s slinavko pojavila kot posledica težav z želodcem. Tudi pri meni se je tako začelo, potem je bil vnet cel prebavni trakt, na koncu pa je šel k vragu pač najšibkejši del. Jaz sem pred tem imela tudi žolčni napad, pa kamnov niso našli, samo težko prehoden žolčevod je bil. Za slinavko pa je pravi enoskospki UZ, kot si napisala, na njem se vse lepo vidi. Upam, da se bo pri očetu dobro izteklo, bo pa moral biti do skrajnosti discipliniran. Gurenc, ja, sem se kar precej naučila, pa tudi domači so mi stali ob strani in zdaj se spet lažje diha. Pa za katko lopatko držimo pesti. Mamamia mamamia

Jonlina  

član od: 27.12.2007

sporočila: 4

9. apr 2010 21:17

Pozdravljeni! Vidim da je tema že sicer stara a vseeno me zanima. Že nekaj dni imam probleme, kar pomeni, da karkoli pojem mi je slabo, v križu me pa nekako začne bolet kot takrat ko imam menstruacijo. pred tem nisem nikoli imela problemov, sem pa začela pred časom opažat, da če sem pojedla recimo malo več čokolade ali česa podobnega sem kr takoj dobila drisko, sem letela na wc in je blo potem vredu. Ali so to možni znaki za vnetje trebušne slinavke? Hvala, lp Jonlina

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

10. apr 2010 10:26

slabost je včasih znak da je z jetri kaj narobe, ali pa z črevesjem....treba bo najprej izločit vse maščobe, sladkor, beljakovinska živila.... skuhajte si kaj na pari vsa zelenjava, je primerna....sadje tudi kuhano,.... čez čas pa si dodajajte stvari in se opazujte...kaj vam škodi. lep pozdrav

Jonlina  

član od: 27.12.2007

sporočila: 4

10. apr 2010 10:40

ja včeraj sem prišla domov in pojedla banano-slabo, potem sem šla malo na kolo-slabo, prišla domov in si skuhala zelenjavo, dodala malo kisle smetane in spekla piščanca na kokosovem olju-slabo dokler nisem zaspala. Danes zjutraj sem ok, jedla in pila še nisem nič, ker me je strah da mi bo spet slabo, jaz imam pa toliko dela :( imam v planu ta vikend jest zelo zdravo pa bomo vidli. Samo me zanima ali so te bolečine pri slinavki ali jetrih dolgotrajne kot pri meni recimo čutiš slabost več ur ali te zaštiha pa pol mine? Jonlina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti