Marmor

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

tema odprta - 29. jun 2005 14:01 | ogledi: 4.763 | odgovori: 10

V hiši nameravam narediti dodatno kopalnico. Za pulte in tla mi je strašno všeč marmor, a ne vem kako se obnese. Po naravi sem "uporabnik" - ne bi rada z milnico v očeh gledala, kam postaviti šampon ali kakšno podobno kemijo, da ne bi poškodovala marmorja. Kakšne izkušnje, nasveti?

Lisa

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

29. jun 2005 14:53

Jaz ga sigurno ne bi uporabila. Mi imamo v kuhinji pult iz granita: in lahko samo poslušaš mojo mami: -ne z vročo posodo na pult -ne tega postavljat na pult -pazi kako režeš (čeprav režem na deski) -pazi to pazi ono Čemu je potem namen kuhinjskega pulta? Suzi Sporočilo je spremenil(a) SUZANAZ dne 29. jun 2005 15:01:36 Sporočilo je spremenil(a) SUZANAZ dne 29. jun 2005 15:04:29

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

29. jun 2005 14:57

Ob tako ogromni izbirii ploščic, ti bi šla na marmor (oz. granit)! Čemu? Meni marmor deluje strašno hladno. Vse te hiše obložene z marmorjem..., ne vem, meni se zdi, da marmor sodi na pokopališče. Pozdravček! Sporočilo je spremenil(a) dragička dne 29. jun 2005 14:57:13

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

29. jun 2005 15:23

Od bolj "kemičnih" preparatov se ti bo na marmorju poznalo (za aveč informacij o tem si lahko pogledaš temo na forumu z naslovom kuhinjski pult, debata ješla ravno o tem), tudi jaz ti svetujem, da ti pult naredijo iz ploščic. Lp, Tjas

Smukvica  

član od: 23.12.2004

sporočila: 20

29. jun 2005 16:04

Moja mama ima marmorni pult v kopalnici in obžaluje to odločitev vsakič, ko ga je treba čistit. Klasičnih čistil menda ne smeš uporabit, ker naj bi bil marmor na take stvari zelo občutljiv, tako da je že čiščenje vodnega kamna problem. LP, Smukvica

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

29. jun 2005 17:42

Pri nas se ukvarjamo s temi stvarmi. Ni tako hudo kot se tukaj piše, a kljub vsemu moje mnenje: sem v stanovanju, živa in zdrava in ne v grobnici. Če pa želiš, ti zasebno lahko pošljem telefonsko številko, pa ti bodo fantje povedali kako in kaj. lp Vesna Vesna Milek Recko

marmeladka  

član od: 15.1.2005

sporočila: 258

29. jun 2005 21:16

No pa se bom tudi jaz vkljucila v"debato".Imam jedilno mizo iz granita.Tudi jaz sem bila na zacetku zelo v skrbeh ali smo se pravilno odlocili.Sedaj pa sem navdusena;granit je izredno trpezen,lahko se reze direktno na mizi,brez kakrsnjih podstavkov.tudi vroco posodo postavim direktno na mizo in do sedaj je se vedno lepa in sijoca kot na zacetku ko smo jo kupili. Glede ciscenja;v trgovinah (OBI)se dobi impregnacijsko sredstvo;z tem se premaze granit,drugace pa ga cistim z vodo ali pa z cistilom za okna(granit se po tem zelo lepo sveti). Kadar pecem testo vedno valjam direktno na mizi in ker je lepo hladna se nikoli ne prime.Zelo lepo se dajo narediti tudi razno razni ostruzki iz cokolade..... To so moje izkusnje in moje osebno mnenje o granitu. Lep pozdrav marmeladka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

29. jun 2005 23:06

Ja marmeladka, tudi mi jo imamo. Tokrat kovačeva kobila ni bosa. Ti pa moram povedati, da če je granit pravilno obdelan se sveti za vse večne čase , če pa je mojster sfušal, ga moraš dat ponovno spolirat. Vsa čistila ki ti jih prodajo v trgovinah so samo puljenje denarja. Dobro obdelan granit se čisti samo z vodo, pa mogoče z malo prila če je površina kaj mastna. Vse ostalo je kot rečeno puljenje denarja. Z marmorjem pa je drugače. Voda ti polirani vrhni sloj nagrize in lahko ti ga k sijaju povrne samo kamnosek. Za te stvari se uporablja le bruse ki jih taki mojstri imajo. Torej, uporabljaj vodo in mehko gobico ali krpo in boš imela mizo večno. lp Vesna Vesna Milek Recko

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

30. jun 2005 7:46

No o pultih nimam pojma vem pa da imamo doma marmornate stopnice in moji mami je žal naprej in nazaj za to odločitev....nikoli marmorja pravi in tega se držimo. ANJA

marmeladka  

član od: 15.1.2005

sporočila: 258

30. jun 2005 7:56

Pozdravljena Vesna Zahvaljujem se za dodatne informacije.Ravno preurejamo kuhinjo in pri nas smo navduseni nad granitom,tako da bo delovna povrsina in in pod (z talnim ogrevanjem)tudi iz granita. Lep pozdrav in lep dan marmeladka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

30. jun 2005 9:56

Ni problem, če boš rabila kakšno informacijo povej, pa ti bom dala telefonsko od naših fantov. lp Vesna Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti