Ribezova marmelada-še enkrat

ajta  

član od: 4.4.2004

sporočila: 91

tema odprta - 27. jun 2005 21:28 | ogledi: 10.433 | odgovori: 5

Zadnjič sem na forumu videla recept za ribezovo marmelado, ki se ji doda jabolka - če se ne motim.

Lepo prosim, če ve kdo kaj o tej marmeladi ,naj napiše. Ali pa kakšna druga ideja za ribezovo marmelado? S čim bi jo lahko še mešala?

LEPO PROSIM, ČE POHITITE Z ODGOVORI, SAJ SEM DANES OBRALA RIBEZ IN BI JUTRI DOPOLDNE RADA KUHALA MARMELADO.

LEP POZDRAV VSEM!

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

27. jun 2005 22:30

Ribezovo marmelado kuham z dodanimi jagodami ali malinami. Oboje je zelo okusno. Ali pa kar sam ribez. Lp, burbonka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. jun 2005 8:22

Kaj si pa dala še zraven? In kako si jo naredila? Jaz ga tudi imam cel pisker - vsaj 3 kile. Loni Makaroni

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

28. jun 2005 9:25

Če kuham na hitro, dam zraven želin in navadni sladkor. Po navodilih na embalaži želina. Le da dajem sladkor po okusu. Če imam pa več časa, kuham sadje dokler se ne zgosti. Brez želina, samo z navadnim sladkorjem. V nedeljo sem kuhala marmelado z ribeza in jagod. Oboje sem pokuhala, dokler se sadje ni "razšlo". Se splača uporabiti dobro zrelo sadje. Potem sem precedila skozi cedilo (nekateri delajo to z gazo) in soku dodala želin in navadni sladkor in pustila, da je prevrelo. Potem se naredila poizkus na krožniku - ko je bila marmelada dovolj trdna, sem odstavila, nalila v kozarce, dobro zaprla in pokrila z brisačo. Ta kombinacija mi je všeč - ribez da marmeladi lepo rdečo barvo, jagode pa okus in vonj. Mešala sem pol-pol. lp, burbonka

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

28. jun 2005 10:51

Jaz kuham marmelado vedno z Želinom - tako hitro je narejena, vsi okusi so dobro ohranjeni. Seveda pa dam na 1 kg sadja le 60-70 dag sladkorja - pa se mi ni še nikoli pokvarila. K ribezu fantastično pašejo češnje - razmerje 2/3 češenj, 1/3 ribeza vsako leto naredim tudi mešanico hrušk in ribeza (ribez zamrznem do hrušk) izredno dobra je mešanica ribeza, melone in breskve v enakih delih če je ribeza veliko, ga pa daj v sokovnik in iz soka pote (tudi z Želinom) pripravi čudovit žele, primeren za zajtrk in pri peki peciva! Sicer pa surov ribez prepasiram skozi žičnato cedilo, ker me pečke motijo - nekateri to izpustijo (verjetno nimajo nobene špranje med zobmi) Lisa

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. jun 2005 12:33

Bom počakala do hrušk... Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti